Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopatiaban "szenvedok",...

Pszichopatiaban "szenvedok", Ti nem szeretnetek egy hasonlo mentalis tulajdonsaggal rendelkezo tarsat?

Figyelt kérdés
Volt par parkapcsolatom, de mivel az atlag embert butanak latom, igy hamar veget ertek. Egy lany volt, aki nagyon hasonlitott ram.. de akkor meg fiatal voltam es par dolog kozrejatszasa miatt elvesztettem.

2017. szept. 14. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fog működni a kapcsolatuk, mert utálják megmondani másoknak hogy mit csináljanak, de nem képesek elfogadni azt sem, amit nekik mondanak. Képtelenség akárcsak rövid ideig is kapcsolatban élni egy pszichopatával, mert túl sokra tartják magukat és másokat túl kevésnek, képtelenek a párkapcsolathoz szükséges alkalmazkodóképességet elsajátítani, és az őrületbe kergeti őket, hogy nem manipulálhatják a társukat, mert teljesen közömbös rá.

Pontosan ezért nem barátkoznak egymással a pszichopaták, sosem tartják egymást egyenrangúnak, ezért felületesek és érdektelenek.

2017. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem mukodhet egy ilyen kapcsolat. (legalabbis nalam.) En orulnek, hogy egy hasonlo gondolkodasmodu es intelligenciaju ember kozelseget elvezhetem. Olyan dolgokrol lehetne vele elmelkedni, amirol mas lanyokkal nem lehet.. (az eltero ertekrendek es tudat vegett valoszinuleg nagyban utkoznenek a nezeteink egy "normalis" lannyal).

Mivel tudatosak vagyunk es a vilagot realista modjon latjuk, igy konnyen megtudnank barmit beszelni.

2017. szept. 15. 01:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Csakhogy nem így működnek az ilyen emberek. Te úgy próbálod beállítani, mintha valami meg nem értett különcök lennének.

Ez egy súlyos elmezavar, ami lehetetlenné teszi a tartós együttélést velük.

Az állandó manipulatív próbálkozásaik és a közömbösségük miatt csak addig működnek a társas kapcsolataik, amíg ki nem ismerik őket. Az utálják.

Nem a semmi miatt maradnak örökre egyedül a pszichopaták, nekik csak addig kell valaki amíg kiszórakozzák magukat vele, de nagyon hamar rá is unnak. Mivel nem képesek meglátni magukban a hibát, ezért a kudarcért mindig a másikat okolják, sosem fejlődnek és mindig ugyanazokat a hibákat követik el. Pont ezért olyan rövid két elmezavarban szenvedő kapcsolata: egyik sem vállalja a felelősséget, ezért az apróságokon megbukik a kapcsolat. A felelősségvállalás nekik a másik felsőbbségét és igazát jelentené, amit a pszichopata elutasít, hiszen ő mindenkinél jobbnak tudja magát.

Lehetetlen küldetés.

2017. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adom az előző válaszát! ✌️

Amúgy miből gondolod, hogy pszichopata vagy?

2017. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tobb fajta valtozatban, erossegben fordulhat elo a pszichopatia. En nem szoktam sajnalatot erezni es egy csaladtagom irant se erzek semmit, csak tudom hogy torodest kell mutatni felejuk.

Legszivesebben a legtobb embert a kornyezetembe levegonek neznem, mert annyira egyszeruek, butusok.. de ugye pl a munkatarsakat nem nezhetem levegonek, mert az hatranyos lenne ram nezve. Faraszto nekem a semmirol beszelgetni veluk.. persze ha valamelyikojuk is hasznomra valhat, akkor finoman megszerettetem magam.

2017. szept. 15. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez mind illik rám, is de én lány vagyok. A kognitív empátiám nagyon fejlett, érzelmi gyakorlatilag nagyon minimális.

De én nem szeretnék egy hozzám hasonlóval párkapcsolatot.

Mondhatni két dudás nem fér meg egy csárdában.

Barátnak jó lenne egy ilyen srác, nagy beszélgetésekre, de többre nem.

Szerintem pár hónap után egymás ereit vágnánk fel.

Ha egyáltalán képes vagy párkapcsolatban élni (nem egyszerű), akkor sokkal inkább egy olyan emberre van szükséged, aki ellensúlyozza a súlyosabb személyiségjegyeidet.

Például én rettenetesen cinikus vagyok, de értékelem, ha egy férfi velem szemben ragaszkodik értékekhez, ideákhoz, kissé naiv (persze az ésszerűség határain belül).

Hajlamos vagyok nagyon magamba fordulni, ezért olyasvalakire van szükségem, aki extrovertáltabb, mint én, és kizökkent az ilyen állapotaimból.

Hajlamos vagyok nagyon racionálisan látni mindent, ebből következik, hogy kissé depresszív a világképem. Tehát a barátom legyen olyan, aki rámutat az élet jó dolgaira, hogy jobbnak lássam a környezetemet.

Nehéz, olyan embert találni, aki 1) ellenpólusként segít megteremteni a kapcsolatban az egyensúlyt 2) elfogad téged olyannak, amilyen vagy és akit te is el tudsz fogadni anélkül, hogy lenéznéd, mint ahogyan az emberek 90%-át.

Muszáj valamilyen szinten befogadónak és nyitottnak lenned, hogy találj magad mellé valakit. Hidd el, hogy nem tenne neked jót, ha egy női Elon Musk lenne a párod.

24/L

2017. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az elottem valaszolokkal teljes mertekben egyet értek!

Veled mint kerdezovel is egyetertek es tudom mire gondolsz mire vagysz..

Ugy gondolom aki kiskori serelmeket hordoz , nem kapta meg mind2 szulotol a kello torodest ami fontos az erzelmi fejlettseghez, ebbol kifolyolag nyitottabb azaz ember az egyenes s esszeru gondolkodasra aki nem "erez" nem befolyasolja az erzelmi intelligenciaja.

((Azilyen emberek hajlamosabbak a gyilkolasra.. vagy egyeb kegyetlensegre , sajnalat nincs bennuk es egyeb erzelmi tulajdonsagokban hianyt szenvednek..))

Mar az is tragediakent hat a gyermek fejlodesere, ha egy szulotol nem kapja meg a kello gondoskodast,mivan azokkal akik ugy nonek fel hogy mindkettobol hianyt szenvednek.. vagy kinyílik az elmejuk es az intelligenciara hajlamasabbak lesznek(elesebb,atlatbatobb gobdolkodas) vagy bortontoltelekke valnak , rablas, gyilkolas.. ezt lehet tudatosan,vagy buta felfogassal.

En nem tartom magam pszichopatanak es mas egyeb hasonlattal se tudom magam jellemezni, szerintem mi sajat magunkat nem tudjuk ki elemezni.. egy ember nem tudja megmondani magarol hogy idiota, vagy epp okos.. szakemberek velemenyere van szukseg!

Ket agyi beteg nem fer meg egymas melett.. szukseg van valtozattosagra ahhoz hogy idovel ne egyetek meg egymast. ,Egyebkent is a szerelemben nem mi valasztjuk meg a tarsunkat.. nem kozkivanatra all be a kemia.. ha szerelmes vagy nem szamit mirol es hogyan beszelgettek,vagy hogy hibazik-e ,esetleg ronda, vagy buta.. a szerelem nem ismer határokat.



L /

2017. szept. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!