Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért képzelek be magamnak...

Miért képzelek be magamnak szúró tárgyakat amikre azt hiszem hogy kiszúrják a szememet?

Figyelt kérdés
Ha becsukom a szememet éjszaka például, és eszembe jut egy szúrós tárgy például tű vagy szög, akkor mindig azt hiszem hogy ki fogja szúrni a szememet és muszáj kinyitnom utána a szemem mert tök rossz érzésem van olyankor. Vagy amikor elsétálok egy bokor mellett akkor magam elé képzelek egy hegyes botot ami éppen a szemem felé jön és akkor is tök rossz érzést érzek a szememben. Alapjáraton nem félek a szúrós tárgyaktól. Remélem érthető voltam
2017. szept. 23. 23:09
 1/2 TR75 ***** válasza:
Ennyiből ez kényszergondolatnak tűnik.
2017. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van a hegyes tárgyaktól való félelemnek vmi spéci fóbia neve, nyilván odatartozik a kifejezetten szemre vonatkozó fóbia. Nekem is ez van, nem bírom ha vmi hegyes tárgy közeledik a szememhez, szemnyomás vizsgálatnál meg lehet infarktust kaptam mert hiába próbáltam kitartani a szék szélét markolva, lezsibbadtak a karjaim aztán fél óráig fekve maradtam.
2017. szept. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!