Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Járok pszicholó...

Mit csináljak? Járok pszichológushoz mert depressziós vagyok. Egy ideje szoktam tárgyakat látni mozogni és hallani hangokat.

Figyelt kérdés
Ez azért furcsa mert más azt mondja hogy ő nem lát/hall semmit.pedig nem vagyok hülye.tudom hogy miket látok/hallok! A pszichológusom azt mondta hogy ide már pszichiáter kell de nem akarok menni mert nem vagyok beteg! Normális vagyok! Félek hogy visszautal a pszichiátriára ha nem megyek orvoshoz.mit csináljak? Amúgy evés és alvászavaraim,dührohamaim,nagyon szélsőséges hangulatingadozásaim és üldözési mániám is van. 15/L

2015. ápr. 17. 19:13
 1/5 Mr. S ***** válasza:
hát ez szép kis kórtörténet! kezeltetni kellene nem gondolod?
2015. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mr. S ***** válasza:
Ha nekem ezekkel a problémákkal kellene szembe néznem (mert, h ezek problémák) akkor tuti nem gondolnám, h minden a legnagyobb rendben van. Ezek egyértelműen túlmutatnak rajtad és külső segítséget kellene igénybe venned
2015. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Ó de sok bajod van... szögbe nem léptél még ráadásul? :D

Most sajnálni kell téged, vagy borzongani hogy te milyen nagyon beteg vagy, vagy milyen céllal írtad ki ezt a kérdést? Felsorolod egy menthetetlen elmebajos minden tünetét, leszögezed hogy gyógyszereket nem akarsz, akkor..?

2015. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sportolj kicsit. De ne vidd túlzásba. Estére már ne zabálj be, mert akkor összeálmodik minden félét az ember vagy fel is ébred. Azért mondom, hogy ne vidd túlzásba a sportot se, mert nekem hasonlót váltott ki a túl intenzív edzés és diéta, ill az abból adódó kimerültség és stressz.Antiszociális és érzelemmentes lettem tőle. Szerintem sok probléma vezethető vissza az inger és mozgásszegény környezetre is, vagy éppen fordítva is igaz lehet. Összehasonlítás képen: én pl ha elmegyek futok kb 4-6 km-t vagy valami kimerítőbb edzést csinálok, akkor másnap dél körülre kimerülök, eldobja a testem a vizet, nyúzott leszek akármennyit eszek, és zuhatagszerűen jön a depresszió is, és a gyomromban érzem a feszültséget, az ideget. Viszont ha mondjuk nehéz súlyokkal súlyzózók alacsony ismétlésszámmal és jól kierőlködöm magam, levezetem a feszültséget(de ez nem annyira kifárasztó edzés inkább csak nehéz), utána másnap meg már aznap is tök jól érzem magam, teljesen szociális vagyok, ezt a környezetem gesztusaiból is tapasztalom szavak nélkül is. Pl ha előbbi állapotban bementem egy helységbe ahol ismerőseim voltak és beszélgettek, akkor fogták magukat befejezték a beszélgetést és kimentek pár mp múlva, pedig semmit sem csináltam, csak bementem. Ha utóbbi állapotban mentem be máskor a helységbe, akkor mindig bent maradtak és be is vontak a beszélgetésbe, a nyugodtságom megnyugtatta őket is, míg előző állapot feszélyezi a környezetet is. Érdekes, hogy a falusiak között szerintem nincs annyi depressziós mint pl a városiak között. Valamilyen feszültségre tippelnék ami lehet szerintem túlpihentésgtől vagy akár túlhajszoltságtól is. De lehet valami korábbi trauma. Meg beszélgess ismerőseiddel. Az is lehet, hogy magányos vagy. Nicola Tesla pl favágással vezette le a felgyülemlett stresszt. A depresszió ürességet jelent, ami szerintem valamilyen kimerültség következménye. Okozhatja érzelmi és fizikai kimerültség is, bár szerintem a kettő kézen fogva jár. Járj el biciklizni ismerőseiddel, kösd le magad valamivel. Alakíts ki rendes étrendet amit követsz, próbáld meg jólesően kifárasztani magad estére és akkor szerintem jót fogsz aludni. Meg ne idegesítsd magad semmin. Én ezt mondom.
2015. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...személy szerint még annyi, hogy a nyugtatók, antidepresszánsok szerintem csak tüneti kezelések, hosszú távon nem hiszem, hogy szerencsés bár nem vagyok orvos. Hasonlítanám a vérnyomáscsökkentőkhöz és az alkoholhoz.Csak egy tünetet vagy tünetegyüttest csökkentenek, elnyomják. Ezért remeg az alkoholista keze mikor nem kap szeszt, mert a szesz is nyugtató. Hozzászokik a szervezete és ha nem kapja meg, túlpörög az idegrendszere. Vagy a vérnyomáscsökkentő. Megment átmenetileg az agyvérzéstől de életmódváltásra is szükség van, ami az érátmenetet javítja, így idővel lassan elhagyható a gyógyszer, mert nem lesz szüksége a szervezetnek a magas vérnyomásra a szövetek ellátásához. Életmódváltás! A legtöbb pszichés zavar nevetséges, bagatel dolgokból fakad. A depresszió mint írtam üresség. Töltődj fel élményekkel, mozogj eleget, beszélgess emberekkel, néha jutalmazd meg magad valamivel, pihenj eleget, adj magadra, kösd le magad valamivel. Ezoterikus baromságokkal meg ne foglalkozzál.:) ennyi.
2015. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!