Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mennyire szoktatok magatokb...

Ti mennyire szoktatok magatokban beszélni?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta ezen kattog az agyam hogy magamban szoktam beszélni pedig amíóta az eszemet tudom (kb. 4 éves korom óta) mindig csináltam és 17 év alatt egyszer sem zavart igazán

Mikor egyedül vagyok hangosan gondolkodok, magamban beszélek, de van hogy utólag veszem észre hogy mintha inkább magamhoz beszélnék

Tehát például mikor tanulni kéne azt mondom magamnak hogy "na csináljuk meg!" "na kezdj hozzá!" szóval nem azt mondom hogy "most megcsinálom"

Szerintetek ez mennyire gáz? Menjek el pszichológushoz? Este már az is átfutott az agyamon hogy lehet skizofréniám van vagy tudathasadásom de a leírt tünetek közül a hipochondriát leszámítva egyik sem jellemző rám.

Az nem tom mennyit számít hogy 2 hónappal koraszülött vagyok bár úgy hallottam a koraszülöttség miatti alulfejlettség oka lehet a mentális problémák kialakulásának



2017. szept. 24. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez tök normális. Mindenki csinálja.
2017. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen? Mert engem most elkezdett aggasztani hogy úgy beszélek magamhoz hogy néha E/2 vagy T/1 személyben bár ez csak utólag szokott feltűnni

Nem tudom jól leírni de olyan mint mikor egy társaságban az ember valamit csinálni akar de többes számban beszél vagy mikor mástól akarna ösztönző szavakat hallani (pl. mikor azt mondom magamnak "csináld meg a házit!")

2017. szept. 24. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha aggaszt téged,akkor nyugodtan keress fel egy pszichológust.

(de szerintem is normális)

2017. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is koraszülött vagyok, de nem hiszem, hogy emiatt beszélek néha magamban. De én általában nem is mondom ki hangosan, csak a fejemben "hallom". Járok pszichológushoz egyébként, de nem emiatt, persze. Nincs ezzel gond, ennél sokkal bonyolultabb dolgok is vannak az ember elméjében.
2017. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat :)
2017. szept. 24. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én olyankor szoktam magamban beszélni, ha valami gondolatmenetet folytatok le és nincs senki a közelemben. Így könnyebb koncentrálnom. Olyan is volt, hogy tanulás közben egész végig pofáztam magamnak, mintha ott lenne még valaki. :D

Szóval szerintem teljesen normális. 👍

2017. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor téged inkább az zavar, hogy magadHOZ beszélsz, nem? Egyébként teljesen normális dolog, mindenki csinálja :)
2017. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

akkor jó

én már annyira kattogtam ezen hogy még azon is elbizonytalanodtam hogy mikor magamhoz beszélek tudatában vagyok e azzal hogy egyedül vagyok, azaz hogy magamhoz és nem egy nemlétező valakihez beszélek

bár leginkább csak túlagyaltam az egészet és a végén megfájdult a fejem :/

2017. szept. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!