Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiás lányokkal...

Szociális fóbiás lányokkal szeretnék ismerkedni, van ilyen húsz év felett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körübelül 10 éve szociális fóbiával küzdök. Nezezen nyílok meg mások társaságában, nem merem önmagamat adni, szorongok mikor ismeretlen emberek előtt önmagam kell adnom vagy meg kell szólalnom.


27 éves vagyok. Ilyen korú lányokkal szeretnék beszélni, akik benne vannak/voltak ilyen betegségben és maximálisan át tudják érezni mivel jár ez és találkozni is szeretnének és maximálisan meg mernek nyílni olyan férfinak aki szintén ezzel küzd.


Várom az üzeneteket! :)



2017. szept. 25. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ugyan én nem küzdök ezzel, de már gondoltál arra, hogy szakemberhez fordulj? Egy jó orvos biztosan sokat segítene, hogy leküzd ezeket a problémákat.


21/N

2017. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. Egy jó orvos, jó orvosságokat fog felírni, ami valamelyest korrigálja a kémiai egyensúlyhiányt az agyban, de nem segít ténylegesen
2017. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem csak gyógyszerrel élhet, ha orvoshoz fordul. Ha ellenezné megmondja, hogy ő nem szeretne szedni semmit, inkább terápiával csökkentené a szorongást ha arra van lehetőség, esetleg csak elmesélné az orvosának mi volt és hogyan viselkedett az elmúlt időkben társas helyzetekben, az pedig egy korrekt véleményt tudna alkotni arról, hogy megfelelően viselkedett vagy hagyta, hogy a fóbia elhatalmasodjon.

Szerintem ne szűkítsd az érdeklődésedet csak fóbiás lányokra, vannak más félék is akik nem azok az utcán hangos, számodra már túl gátlástalan (közben pedig átlagember megítélése szerint teljesen normális), pl van aki nem szorong csak introvertált vagy valami más okból nem nagy társasági ember. Attól, hogy nem szenved abban amiben Te is, nem jelenti, hogy ne tudná megérteni. Én például akárcsak Te, szociális fóbiában szenvedek, viszont ettől függetlenül meg tudom érteni és elfogadni azt aki egészségesnek mondható hozzám képest vagy aki épp más gonddal küzd.

Párnak viszont valóban sokkal csalogatóbb olyasvalaki, aki hasonlóan csendes és visszahúzódó, mint én. De nem kell, hogy fóbia tegye ilyenné, sőt ilyennek sem kell lennie, csak el kell fogadnia, hogy én annyira nem vagyok társasági ember mint más, illetve megbeszélni, hogyan ne hozzon kellemetlen helyzetbe.

24/f

2017. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!