Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jobb lenne végetvetni a...

Jobb lenne végetvetni a szenvedéseimnek?

Figyelt kérdés
Már egy olyan éve,szinte minden nap az öngyilkosságon gondolkodom. A családtól,a barátoktól,mindenkitől csak utálatot,szenvedés kapatam.Csak magam vagyok,és már nem bírom tovább,már nem tudom többé elfolytani ezt az érzést.Mit tegyek?;Valaki segítsen!

2017. szept. 30. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Pszichológushoz/pszichiáterhez jársz esetleg? Ha nem, akkor ezt tudom javasolni.


Sport, mozgás, pláne napsütéses időben jót tud tenni.

Illetve a társaság, itt új barátokra gondolok, esetleg interneten keresztül is. Csak ne ilyen öngyilkos csoportot keress, inkább hobbival, sporttal kapcsolatban.

Keress olyan tevékenységet, amivel úgy érzed van értelme az életednek, pl. önkéntes munka.

2017. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem unjátok még egyes válaszoló, hogy mindent a sporttal akartok megoldani? Az eszetekbe se jut, hogy esetleg a kérdező nem szeretne sportolni? Már kissé unalmas, hogy minden depressziós embernek a sportot mondjátok. Különben én járok pszichológushoz, meg külön pszichiáterhez, meg 4-5 féle gyógyszert szedek és még is ugyanúgy gondolok az öngyilkosságra, mint a kérdező.
2017. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Mit segítsünk kérdező? Ha öngyilkos akarsz lenni, akkor legyél, ha élni akarsz, akkor hallgassál zenéket, amiket szeretsz, nyugodj meg, vagy sírd ki magad és ennyi! Mi nem tudunk rajtad segíteni.
2017. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Ezer más tippet is adtam szerintem.


Rég nem volt már öngyilkos hangulatom, önerőből húztam ki magam a depresszióból. Saját tapasztalatokat írtam.

2017. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem mit érezhetsz, tavaly hasonló cipőben jártam én is. Ha gondolod itt vagyok beszélgetni, mielőtt elhamarkodottan hülyeséget csinálnál.
2017. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ajánlatokat,de már próbálkoztam sok mindennel,de semmi sem vált be,sőt egyre több a súly és keserűség az életemben. Egyelőre még csak tengetem a napjaim,de nem biztos,hogy sokáig,mert már komolyan elgondolkoztam a dolgon.
2017. okt. 2. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ne bántsd magad,gondolj arra hogy majd tavasszal nyílnak a virágok.Minden ember magányos,mert magába van a lelke zárva.Lehet hogy egy elbújt légynek kinyitod majd az ablakot,mennyire örül majd hogy repülhet újra.
2017. okt. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki a phast érdeklik a virágok?
2017. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
#8 Hátha nem akkor nem,de gondold végig utána jobb lesz majd.Tudod csak saját magad segíthetsz magadon.
2017. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gRunT94 válasza:

Nem hiába mondják a sportot.


A testmozgás tényleg képes segíteni ezen emberek kedélyein


(saját tapasztalatból mondom,én 8 évig küzdöttem depresszióval,és szuicid gondolatokkal,és bár nem múlik el a sötét felhő rögtön mindenestől,de határozottan javul az ember állapota,ha elkezdi használni a testét)


Szintén saját tapasztalatból azt tudom mondani,hogy adj hangot a fájdalmaidnak. Ordítsd ki magadból,énekelj,rajzolj,játszd el egy hangszeren,májnkreftezz,alkoss valamit,amiben ki tudod adni magadból ezeket a dolgokat.


A depresszív/szuicid gondolatok,sokat tudnak tolni a kreativitásba,pláne tinédzser korban.


Sajnos sok depresszív embernek a szociális szinttartás is nehezére esik(még mindig saját tp),ezért nem tud rögtön új életet kezdeni,új barátokat keresni,stb.


A legfontosabb,hogy el kell hinned azt,hogy érsz annyit mint bárki más. Ha nem is többet,de legalább annyit.


Az élet sokszor tolja be a hátsó felünkbe a vesszőjét,de megéri kitartani!!!


*ez az utolsó mondtad csak a gyik trágárszűrője miatt nem lett konkrétabb.. :D *

2017. okt. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!