Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiához értő emberek,...

Pszichológiához értő emberek, szerintetek mi erre a definíció? Egyáltalán valós a problémám?

Figyelt kérdés
Sziasztok!15 éves vagyok.Soha nem voltam egy nyílt gyerek,kicsi koromban se éreztem jól magam a korombeliek tátsaságában.11-13 éves korom körül volt egy nagyon rossz időszakom,szeretethiányos voltam,rengeteget változtam és nem értettem magamat,elkezdtem spontán kötődni emberekhez mert hiányzott a másokkal való törődés,viszont legbelül még mindig bizalmatlan voltam szinte mindenkivel.Azt hittem,hogy megoldás lesz az egyedüllétemre(sokáig ki is voltam közösítve mert hogy "fura" vagyok/voltam)az,hogy megváltoztatom a személyiségem.Ez nyílván nem jó megoldás,bírtam egy ideig de aztán jött egy pont,ahol összeroppantam az alatt a súly alatt,hogy minden hazugság volt az életemben.Azt hazudtam magamnak,hogy hetero vagyok,hogy szeretem x-et,hogy y tényleg a barátom stb.Nagyon nagy megkönnyebbülés volt újra önmagamnak lenni.Itt voltam 13 és jött még pár kisebb dolog,beleszeretten a legjobb barátomba,elveszítettem a ,,barátaim" egy részét,de ezek csak ideiglenes problémák voltak.Kicsi korom óta tartók pedig:szociális fóbia(ez csak valószínű,nem voltam vele orvosnál,de a tünetek egyeznek:pánikroham,remegés,izzadás,szorongás,halálfélelem idegen emberek között vagy új szituációban,de ha hozzászokok az új dologhoz,fokozatosan elmúlik)és arra gyanakszok,hogy még valami van,ami közrejátszhat a "furaságomban".Kiskamaszként rengeteg hangulatingadozásom volt,azt hittem,hogy elmúlik és csak a hormonol miatt van.Tudom,hogy még mindig bőven benne vagyom a kamaszkorban,de a hormonháztartásom egy ideje rendben van és nincsenek "tinis" hisztijeim,de még mindig jelen van az a dolog(lassan 4 éve,előtte nme volt ennyire szélsőséges),hogy boldog vagyok,aztán 10 perc múlva meg teljes letargiába zuhanok.Nem kapom fel a vizet kis dolgokon,mindig úgymond események(sőt,nem is kell eseménynek lennie,elég hozzá egy gondolat ami mélyre nyúlik)húznak le,aztán újra jól vagyok.Évek alatt se sikerült rájönnöm arra,hogy mi okozza ezeket a dolgokat.Ti mit gondoltok?

2017. okt. 16. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon sokat fogsz változni az évek alatt. Kell még 3-4 év, mire teljesen érett leszel lelkileg.
2017. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy valós-e a problémád, nem attól függ, hogy mások mit mondanak rá. A te saját szubjektív valóságod a fő, és ha neked ezek valós problémák, akkor bizony azok. De ahogy írod is, rengeteg mindenben akadályoznak téged, és folyamatos feszültség, szorongás van benned. Sok mindent rá lehet fogni a kamaszodásra, de sok minden viszont nem tipikus és valóban érdemes lenne felkeresned velük egy szakembert. Első körben a szorongásoddal és pánikrohamaiddal kellene foglalkozni, de szerintem a szociális fóbiád összefügg azzal, hogy a saját szexuális beállítottságodat sem sikerült még elfogadnod, és valószínűleg más tulajdonságaiddal is így lehetsz.
2017. okt. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!