Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns adag emelése...

Antidepresszáns adag emelése után rosszabbul vagyok?

Figyelt kérdés
Szeptember 19.óta szedtem fél szemet az escitalopramból mivel az kevés volt, pénteken (5 napja) 10mg-ra azaz 1 egészre emeltük az adagot az orvossal, de azóta inkább erősebben jön a szorongás. Most ez ugyanaz mint az elején amikor beáll az 5mg hogy 10mg-nak is be kell állnia, vagy azonnal jobban kellene lennem az adagemeléstől?

2017. okt. 18. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális, hogy emelés után felerősödtek a tünetek. 5 nap az lófsz az ilyen gyógyszerek esetében, ennyi idő alatt még a kezdő adag se csinált semmit. Az első 3-4 hétben ezek fokozzák a szorongást, és majd csak azután kezdik csökkenteni.
2017. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenesetre kár volt 1 egész hónapig 5 mg-mal kínlódni, mert az nem terápiás adag (az min 10), már a 2. héten emelni kellett volna, pláne, hogy akár 20-ig is szükséges lehet majd felmenni.
2017. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tavaly volt, hogy az 5mg is elég volt, de idén látszólag kevéset dobott rajtam. Mindegy most szedem az egészet (10mg) aztán majd kiforrja magát.
2017. okt. 19. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 10-zel kezdtem alapból, és 1 hónap kellett a rendes hatás eléréséhez. Mondták, hogy addig romolhat is/erősödhet a tünet, így is volt, de nem számottevően, csak kismértékben. Azóta azért jobb már.
2017. okt. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!