Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkrement idegrendszert...

Tönkrement idegrendszert hogyan lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés
Szerintem alapból is gyenge idegekkel születtem, de erre rátett egy lapáttal a gyerekkori zűr a családban és folyamatos veszekedés és feszültség. Azon kívül a kortársaim is csak cseszegettek, szívattak, nők terén is ért jó néhány csalódás. Eléggé úgy érzem, hogy problémáim vannak az idegeimmel, ám fogalmam nincs, hogyan lehetne ezt helyrehozni. A legrosszabb, hogy nagyon alacsonyan van az ingerküszöbön és már egy általános munkahelyi terhelés is kimerít. Ha pedig egyszerre több feladattal bíznak meg, akkor érzem, hogy kiugrik a szívem olyan stresszbe hoz. Alap teendők elvégzése is nagy erőfeszítésbe telik, hamar elfáradok és csak pihenni szeretnék. Ám a felnőtt élet nem engedi meg a lazítást, pihenést, folyamatosan pörögni meg teljesíteni kell. Van kiút ebből?
2017. okt. 22. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy ideig pihentetni kell, aztán lassan, fokozatosan terhelni. Pár hétig, hónapig kerülni a stresszt, kávét, alkoholt, minden stimulánst. Nyugis, kellemes tevékenységek, olvasás, pecázás, alvás, könnyed filmek, zenék, stb. Sok alvás, játék, nevetés. Jót tenne egy magnézium, és komplex B vitamin kúra + Omega -3, 6 1-2 hónapig. Közben elhatárolódni minden erőszakos, idegesítő embertől, műsortól, amiben veszekedés, verekedés, halál van. Aztán sok sikerélmény de apró lépésekben.
2017. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pszichológus is sokat segíthet, b6 vitamin, egészséges táplálkozás, mozgás stb.
2017. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Hogy azért én is hozzak valamit én életszemlélettel jövök.


A nyugalom gyakorlása sokat számít, én is elég ideges és stresszes fajta vagyok (és ilyen környezetben is nőttem fel), de már sokszor vannak olyan napjaim amikor a nyugalom jellemző az egész napra pedig a világban semmi nem változott, csak én jöttem rá hogy egy csomó dolog miatt feleslegesen aggódom.


Pl. jaj, meg kell csinálnom valamit de <és itt valami "szörnyű" probléma>! Régen ez nekem világvége volt, stressz. Most meg, na puff megcsinálom ahogy tudom. Ha nem lesz kész még se akkor szólok, nem fogják leharapni a fejemet miatta. Ha meg igen akkor ez van, ne várjanak tőlem olyat amire nem vagyok képes, a legtöbbet nyújtottam amire képes voltam.


Gyakorlatilag elfogadtam a kudarc lehetőségét ami mindig ott lebegett a szemem előtt, de gyakorlatilag szinte sosem történt meg. Ha meg megtörténik, akkor sincs már világvége, mindig lesz valahogy.


Ami nekem segített az a sztoicizmus (meg az abszurdizmus). Hogy a sztoicizmus szó ne riasszon el, a sztoicizmus - a szó hétköznapi értelmével ellentétben - egy olyan életszemlélet ami a nyugodt (és saját definíciója szerinti teljes) életet helyezi előtérbe, például hogy hogyan kezeljük mások rosszindulatát, az igazságtalanságot, a veszteséget, szóval bármit ami mindenkivel megesik és rosszul esik.


Epiktétos kézikönyvecskéje a legrövidebb és legkönnyebben emészthető sztoikus könyv, ha csak egy része elfogadható számodra már az sokat segíthet. Kerényi "Olvasóhoz" előszavát nyugodtan hagyd ki, szerintem nehezebben emészthető mint maga a mű.


[link]


Ami a lényeg hogy a nyugalmat is gyakorolni kell, mint minden mást is az életben. Az eleje a legnehezebb, mert beléd nevelődött hogy mire hogy reagálsz. Viszont az első pár alkalommal mikor sikerül nyugodtan kezelni a helyzetet az nagyon jó érzés. Jóval később általános lesz a nyugalom addig én bosszankodtam hogy valamin bosszankodom. :)

2017. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!