Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet még könnyű az élet,...

Lehet még könnyű az élet, vagy már mindig maximum "ok nélkül" lehet jó kedvem?

Figyelt kérdés

A felnőtt élet hetek alatt, kíméletlenül ért utol engem, a mély vízbe kerültem. Tény, megadatottak olyan dolgok, amelyeket sokak csak 30 évesen érnek el, ezekért hálás is vagyok. Bár emellett úgy is kell élnem, mint egy 30 éves, a "bohó, gondtalan ifjúságnak" vége lett huszonéves korom első felében.

Súlyos betegségben leépülő ember szenvedéseit láttam végig és pl. a családból, baráti körből semmi segítségem nem volt. Egyébként az igazi család voltaképpen 2 fő. Azóta munka, önálló háztartás, minden "felnőtt döntés" önálló meghozatala, orvoshoz járás, még tanulás, kevés energia, sok sírás, sokszor rossz kedv, sok egyedüllét jellemzi az életemet. Amúgy elég sok haláleset történt a KÖZVETLEN környezetemben mostanában.

Az elmúlt hónapokban szerintem a depresszió határán jártam, nem bírtam elviselni a tömeget, nem bírtam bemenni a belvárosba, semmi életem nem volt jóformán és nem is lett volna erőm rá. Most lekopogom, ez javult. (Amúgy introvertált és tömeget utáló vagyok, nade nálam is van egy átlagos szint, ezt nyáron sajnos túlléptem).


Megtört vagyok.

Nem tudom elképzelni, milyen az, ha a családban nem szenved és hal meg valaki rákban párévente - de lényegében azt se, hogy milyen, ha van család, legalább PL. 4 fő, akik békésen összeülnek.

Nem tudom elképzelni, milyen az, ha nem romlik el otthon semmi, ha nem orvosra/vizsgákra/szerelőkre megy el az ÖSSZES szabadsága az embernek, ha valami nem sokkal bonyolultabb, mint hinnéd, ha az ügyintézések nem 5-6 körből állnak...

Nem tudom elképzelni, milyen az, ha az ember közvetlen környezetében legalább pár hónapig nem hal meg senki...


Azt pedig végképp nem, milyen egy boldog párkapcsolat, ahol nem tagadja meg magát egyik fél sem, esküvőre készülnek, az esküvő után nem lesz rákos és nem hal meg senki (megtörtént a környezetemben), gyereket szülnek és a gyerekkel nem kerül munkásszállóra az egyik szülő (megtörtént eset a környezetemben, rokon).


.


Fiatal felnőtt nő


2017. okt. 26. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem az elhunyt családtagok miatt! A többi dolgot is nagyon sajnálom. Bár nem érzed jól magad, de ez teljesen érthető a helyzetedben. Valószínűleg még nem dolgoztad fel azt a sok tragédiát, amiket láttál, átéltél. Majd könnyebb lesz, de idő kell neki. Az élet viszont soha nem lesz könnyű, de nevetni még biztos fogsz. Az emlékek majd elhalványulnak, és új, szép élmények írják felül a rosszakat. Hidd el, hogy így lesz, tudom, miről beszélek. Nekem a feleségem halt meg fiatalon (35) egy balesetben, miközben vártuk az első kisbabánkat. Elfelejteni nem fogjuk a szeretteinket, nem is akarjuk, és nem is tudjuk, de a letaglózó fájdalom enyhülni fog. Idővel.
2017. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú, részvétem! :(


A közeli családtaggal amikor kórházba jártam 2 éve, akkor megismertem egy házaspárt, 30 évesek voltak. A nő volt rákos. Rettentő pozitív volt, hitt a gyógyulásban, sőt, el sem tudott képzelni más lehetőséget. Persze fegyelmezett volt és figyelt az egészségére is.

2017-es tél után sokáig nem beszéltünk, többek között nekem túlórák, vizsgák, fogorvos és nagy mélypont. Majd nyár közepe felé ráírtam, hogy menjünk majd el űzni a közös hobbit. Írta, hogy áttéte lett, de továbbra is pozitívnak érződött. Nyár végén a következő hír felőle a halálhíre volt.


De más halálok is voltak, de ha leírnám, felismerhető lennék. Egyik halál meg benne volt a hírekben is, szóval... De fiatal volt az illető, nagyon. Annyit, hogy nem családtag, csupán ismerős.


Tudok nevetni, jókedvű lenni, hobbim... Meg még túl sok is, ami van.

A gond az, hogy nem tudok abban reménykedni, hogy elérem az álmaimat (akár részben), olyasmi helyen lakjak, amilyet szeretnék, boldog párkapcsolat (amiben nem kell megtagadnom magam, merthogy csodabogár vagyok), életben marad mindegyikünk....


A családban az elmúlt években sok halál történt, régebben összeveszések, súlyos mentális zavar...

Tudom, ezek mindenhol vannak, de mi igazából ketten vagyunk. Ha Őt elveszítem, pl szenteste fogalmam sics, mi lesz.

Ja, amúgy marhára nem egészséges Ő se. :(

2017. okt. 26. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!