Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek mizofóbiája van,...

Akinek mizofóbiája van, sikerült már elérnie bármiféle javulást? (irritáló evéshang)

Figyelt kérdés

Én az evés, ivás, rágás és nyelés hangjaitól teljesen tönkre tudok menni. Már kiskorom óta nagyon megnehezíti a családi és társas kapcsolataimat, hogy alig vannak olyan helyzetek, ahol együtt tudok enni másokkal. Nem tudok az asztalnál maradni, mert félek, hogy kitör belőlem valami ordítás, vagy verekedni kezdek... különösen rossz ez, ha a barátnőm mellett vagyok.


Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár és ért már el javulást, vagy van valami hatékony megküzdési stratégiája?


25/F


2017. okt. 29. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el pszichológushoz ezzel a problémával? Szerintem ezt kellene.
2017. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ember vagyok, semmi sem idegen tőlem, ami emberi."

Publius Terentius Afer

2017. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huh, gyorsan kijavítom, mielőtt még leolt valaki: szóval a "mizofóniára" gondoltam.
2017. okt. 29. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a mizofóniát nem tudod elviselni, az bizony fóbia, és a fóbia bármire vonatkozhat.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2017. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na igen, ezzel nagyon sokat kezdeni nem tudsz. de keress egy klinikai szakpszichológust, ha jó, akkor pár év alatt léehet javulás.
2017. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, ki nem állhatom a rágást, nyelést, suttogást. Pszichiáteremnek mondtam, de nem nagyon érdekelte különösképpen. Igazából nem igazán lehet vele mit kezdeni szerintem. Családom tudja, és megérti, hogy nem szeretnék hallótávolságon belül tartózkodni, amikor éppen esznek. Közöld a körülötted levőkkel, mást nagyon nem tudsz tenni.
2017. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi javulás, kepzeld nem bírom a horkolas hangot megveszek.tole ugy erzem. Eloszor azt hittem bolond vagyok.
2019. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!