Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi (k) lehet (nek) az oka (i)...

Mi (k) lehet (nek) az oka (i) az időszakos visszaeséseknek?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve diagnosztizáltak nálam depressziót. Őszintén szólva,eddig is sejtettem hogy nem vagyok teljesen rendben mentálisan. 13 évesen elkezdtem magam vagdosni. (Ezzel kapcsolatban hanyagoljatok azokkal a kommentekkel hogy hülye vagyok..)és szinte egész nap arra gondoltam,hogy teljesen felesleges vagyok,állandóvá váltak az öngyilkossági gondolatok.

Ezt elneveztem "rossz időszaknak". Utána jön a másik véglet: amikor árad belőlem a hülyeség (+mindenkit faviccekkel fárasztok,egész nap jókedvem van,mosolygok,van önbizalmam és spontán röhögőgörcsöt szoktam kapni). Ilyenkor el se tudom képzelni,hogy járhat az agyam állandóan a vagdosáson és az öngyilkosságon. Úgy látszik most vége lett ennek a "jó időszaknak" és megint felváltotta a "rossz". Pedig pár hónapja voltam pszichiátrián ahol kezeltek,adtak gyógyszert(amit azóta is szedek),emellett pszichológushoz is járok. 15/L

Ui: A két "periódus" hetenként/hónaponként változik,nem percről percre.



2017. nov. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem sima, hanem bipoláris depressziós vagy, abban vannak ilyen hangulati hullámzások. továbbá a saját gondolataidtól is tudsz jobban, vagy rosszabbul lenni.
2017. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy más jellegű probléma van nálad kialakulóban, amit még jó pár évig nem fognak diagnosztizálni mert még fiatal vagy. Nálam is így kezdődött.
2017. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi lett a vége?
2017. nov. 4. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve: Borderline személyiségzavar
2017. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Van amikor azt érzem hogy nem érek semmit, csak nagyon ritkán vagyok boldog, meg van amikor azt erzem de jo lenne meghalni. 2015ben vágtam magam. De a vágás azóta abba maradt, és fel váltotta a cigi amiből van amikor 1-12 szálat el szívok. Ez melyik depresszionak a jele? Válasszokat előre is köszi.
2017. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!