Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek alatt, főleg a korai...

Évek alatt, főleg a korai kamaszkorban felgyülemlett belső feszültséget hogyan lehet feloldani?

Figyelt kérdés

Kérlek a sportot, boxolást, párnacsapkodást ne írjátok, mert ezeket csinálom is, de nem igazán segítenek. Sokkal mélyebb ez a feszültség annál.

18/f


2017. nov. 5. 21:22
 1/2 Poris2000 ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, javaslom, hogy keress fel egy pszichológust a problémával. Ők tudnak nagyon jó tippeket adni, és segíteni a dologban. De mindaddig a megfelelően végzett és kiválasztott típusú meditáció segíthet. Ülj le minden nap ha sok időre nem is, elég eleinte néhány percre, amit növelhetsz 10-15 percre, ha jól esik, hosszabb időre is. Vannak egész jó meditációs szövegek youtube-on is, amelyek segíthetnek az elején megtanulni/megszokni a meditálást. Önmagában maga a tény, hogy te erre időt szakítasz, és le tudsz ülni magadban csendben, már csökkenteni fogja a belső stresszt és valamivel jobban fogod magadat érezni, ha ez most hihetetlennek is tűnik. De persze nem tudom a feszültséged okát, és azt sem, hogy pontosan mennyire mélyen érint, ezért a pszichológushoz fordulást tartom a legjobb megoldásnak.
2017. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pszichológus segítségéhez azért hozzáfűzném, hogy nem mindegyikük megbízható. Saját tapasztalatból írom, mert ismerős által ajánlott pszichológushoz mentem, ugyanazért, amiért neked is ajánlották, de legtöbbször (és ráadásul mindig akkor, amikor megérkeztem, vagy nem sokkal a megbeszélt időpont előtt) lemondta a megbeszélt foglalkozásokat (összesen öt időpont lett volna, amíg hozzá jártam, és ebből megtartott kettőt), és a második megtartott foglalkozás után többet akart kérni, mint amennyit az első foglalkozáson megbeszéltünk, és ekkor telt be a pohár. Ha pszichológushoz akarsz menni, érdemes megválogatni, hogy kit választasz, ha azt akarod, hogy tényleg segíteni próbáljon neked, ne csak a pénzedet nyelje le.
2019. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!