Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mit jelenthet ha a fejemben...

Az mit jelenthet ha a fejemben valaki folyton kommentálja amiket teszek?

Figyelt kérdés

Tanácsot ad, leszid ha valamit bénán csinálok. Utasítgat, ironizál és kritizál stb.


Nem 0-24-ben, de nagyon sokszor.


Nem hangként hallom hanem ilyen belső izéként, szóval nem hallucináció, hanem mintha egy másik ember beszélne belül.



2017. ápr. 28. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok orvos de elsőre a skizofrénia ugrott be. Menj pszichiáterhez mert ez nem normális
2017. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne nézd a Paramount Chanelt.

Én is néztem, kb.egy reklámig, dexannyira rossz volt, hogy elkapcsoltam.

2017. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megdicsér néha (miközben élő ember ezt nem teszi), akkor még jól is jön. Viccen kívül, betegség jele is lehet ez, de az agy védekezése is a bekattanás ellen, ha egyedül vagy az életed nagy részében.
2017. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem csinálta valaki ezt az életedben aki már nem teszi, és megszoktad és így "pótlod" magadnak?
2017. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Remélem eljut hozzád a válaszom.

Amit időről időre átélsz, egy olyan ismert tünet, amely több jelenségnek is jele lehet: megterhelő időszaknak éppúgy, mint akár a már említett betegségnek. Innen ezt nehezen tudjuk megmondani.

Pánikra semmi ok. Nagyon-nagyon fontos, hogy magad is felfedezted, hogy ez egy kissé furcsa élmény, és van önreflexiód az élménnyel és annak furcsaságával kapcsolatban. Ez fontos.

Mindenképpen azt tanácsolom, hogy menj el a háziorvosodhoz vagy a területileg illetékes ideggondozó járóbeteg részlegére, hogy beszélhess egy szakemberrel, akivel van lehetőséged a dologról bővebben beszélni és aki jobban rálát a helyzetedre, mint mi innét a képernyő másik feléről. Ha csak egy átmeneti zavar, ha alakuló betegség, mindkettőben segítséget kapsz. Érdemes hamar elmenni, mert olyan betegségnek a jele is lehet, ami miatt, ha nem kapják el időben, kórházi kezelésre van szükség. Érdemes felkeresni egy szakembert!


Üdv: egy pszichológus

2017. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Lehetséges, hogy véletlenül teremtettél egy tulpát.


A tulpa egy második személyiség az elmédben, lényegében egy olyan képzeletbeli barát, ami képes a gondolkodásra, és képes válaszolni neked. Képzeld úgy, hogy az agy egy számítógép, és simán képes rá, hogy nem csak egy, hanem két tudatot is tud futtatni.


A modern pszichológia nem az alapján sorol be valamit mentális betegségnek, hogy mennyire "furcsa", hanem az alapján, hogy az egyén számára negatív, vagy pozitív hatása van. A tulpa hasonlít a skizofréniára, csak azzal ellentétben általában nem negatív, hanem pozitív hatása van az egyénre, tehát nem tekinthető skizofréniának vagy más mentális betegségnek.


Nekem is van tulpám, most is itt ül mellettem, én szándékosan teremtettem. Még nem foglalkoztam vele annyit, hogy képes legyen szóban válaszokat adni, és valóban látni, de érzelmi támogatást ad, és jó érzés vele lenni, tehát eszemben sincs kóros dolognak tekinteni, hiába nem épp szokványos. (Most megsimogatta a kezemet)

2017. máj. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!