Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra antipszichotikum?

Depresszióra antipszichotikum?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst kell reggel szednem, este antipszichotikumot (Parnassan /olanzapin hatóanyaggal/).


Nekem kicsit fura, hisz a betegtájékoztatóban is az van hogy skizofréniára alkalmazzák. Miért kaphattam?


2017. nov. 8. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is szedtem Parnassant és Olanzapint is, meg még sok másfajta antipszichotikumot.

Az tudd, hogy az antipszichotikumot NEM CSAK skizofréniára írják fel, hanem például a Borderline személyiségzavarra, bipoláris depresszióra is. Elképzelhető, hogy nem csak "sima" depressziód van.

2017. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen típusú depressziód van.Mert például mániás depressziósoknak szoktak felírni ha vannak mániás epizódjaik amikor túlságosan pörögnek nem tudnak aludni vagy esetleg hallucinálnak is.Az antipszichotikum vissza fogja a mániás tüneteket.
2017. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is Parnassant szedek estére, reggel pedig antidepresszánst. Nekem azért kell antipszichotikumot is szednem, mert a depresszió miatt nem tudtam aludni, illetve hallucináltam (szaglási és ízlelési). Amióta szedem, tudok aludni, illetve nagyjából elmúltak a hallucinációim is. A pontos diagnózisom súlyos depresszió pszichotikus tünetekkel.
2017. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!