Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az internetes zaklatasnak...

Az internetes zaklatasnak milyen hatasai lehetnek hosszutavon az aldozatra nezve?

Figyelt kérdés

2017. nov. 16. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Az internetes zaklatást le lehet állítani. Le lehet tiltani azokat akik zaklatnak, meg lehet akadályozni, hogy leveleket kapjon tőlük az ember. Így nem is igazán értem, hogy miért alakult ki ez a kategória.

Nekem is volt olyan aki írogatott mocsokságokat, abban a pillanatban letiltottam és kész.

Ha pedig az illető mindenféle más fórumon megtalálna ennek ellenére, akkor fel kell jelenteni a rendőrségen. Előtte ki kell nyomtatni amiket írt. Felvesznek egy jegyzőkönyvet, meg fogják kérdezni, hogy megnevezed-e a feljelentésben az illetőt. Ha megnevezed akkor behívják és szembesítenek, ezért fontos, hogy legyen a kezedben bizonyíték. Ha ezt megléped, akkor már elgondolkoznak rajta a jövőben, hogy b..tassanak-e még. Persze azért nyomós érvvel kell rendőrségre menni, pl ha már a sokadik e-mail címedet csinálod meg, és még mindig megtalál az illető.

2017. nov. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A zaklatasnak vege, de 10 honapig tartott. Ebbe az idoszakba belefert: megalazas, masok elott lejaratas, maganelet kiteregetese, fenyegetesek. Ez mind online. Hosszutavon ez milyen karokat okozhat egy noben?
2017. nov. 17. 19:17
 3/9 A kérdező kommentje:
(Nem rolam van szo)
2017. nov. 17. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Öngyilkosság, akár teljes elszigetelődés a barátaidtól. Egyébként miért tartott 10 hónapig? Miért nem az elején lett letiltva mindenhonnan? Csinált bármi olyat amiért fel lehetett volna jelenteni? Pl. az áldozatról képed terjesztése, vagy feltöltése valahova engedély nélkül?
2017. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ügy már az ügyészségi szakaszban van, szóval tett olyat, amiért fel lehetett jelenteni, de még egyszer mondom: nem rólam van szó.


Egyetlen egy kép (intim-jellegű) felkerült az internetre, volt fenyegetés, a komplett múltjának (szexuális) kiteregetése a barátai előtt, stb...


Nem lehet letiltani valakit, aki már a milliomodik profilt hozza létre mindenhol, hogy zaklasson. A feljelentés egyébként 4 hónap után megtörtént, akkor visszadobta a rendőrség, aztán rátett néhány lapáttal, és most itt tartunk.


Az áldozat alapból nagyon instabil, féltem :(

2017. nov. 26. 00:23
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Engem terrorizált felszínes ismeretségű személyes ismerős, interneten.

Életveszélyesen fenyegetett, nyílt helyeken alázgatott, olyat írt, hogy fel fogom akasztani magam, úgy állt le, hogy szakemberek nézték már a levelezéseimet és közölve lett vele ez a tény, és hogy azért figyelik, hogy meglép-e még olyat, hogy fel kelljen jelenteni. Ettől megijedt, olyanokat írt, hogy nem is ő volt valaki feltörte a gépét meg ilyenek. Majd abbahagyta.


Erre, nagyjából leállt, de mindenféle emberekre ráírogatott, mert azt találta ki, azok az én álprofiljaim.


Teljesen bolond volt.


Azóta is van bennem egy alap félelem, mikor emailt kell nézni.

2017. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak 1 ember zaklatta, azt szerintem kiheveri... a nagy gondok ott szoktak lenni, mikor valami olyan fórumra kerülnek ki dolgok, hogy nagy tömegek kezdik zaklatni az áldozatot... pl ő miatta felügyelem hogy mit csinál a 13 éves lányom a neten: [link]
2017. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én történetem: Egy chat.hu ilyen csevegős retro oldalon megsimertem 4 évvel ezelőtt egy embert akinek se kép se semmi. Soha nem láttam. napi szinten beszélgettünk, hivogatott, állitólag csaj , én meg fiú vagyok. Aztán 3 é után letiltottam, mert nem akarja megmutatni magát, se egy kép vagy találkozás. Erre kitalált hazugságokat, az én nevemen reigsztrált facebbookon én képemmel, és ugy irogatott saját magának, mindenféle ocsmányságokat, aztán feljelnetett a rendőrségen engem csak ugy. Nagyot néztem, amikor behivtak engem gynausitottként. Mondom nem is találkoztam azzal az emberrel, dehogy engem rabositanak, nyilvántartásba tesznek mert hogy ez kötelező, aztán kinyomozták az imei cimet hogy én küldtem az üzenteket, de maga eza trauma, hogy ujjlenyomat, meg fotozás, mintha bünző lettem volna senkinek sem kivánom. Másfél évig voltam ettől ezután depressziós. Másfél évig. , ki sem mozdultam, senkinek sem kivánom az ilyet.

ÉS neten veszélyes, ismerkedni akinek nincs képe, semmi. vigyázzatok!.

25/f

2017. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és végül mi lett a vége? Neked pénzbírság? Vagy elkapták a másik embert és börtönt kapott érte?
2017. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!