Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressznek, szorongásnak is...

A stressznek, szorongásnak is lehetnek testi tünetei hosszútávon? Nem csak a pánikbetegségnek?

Figyelt kérdés
Mert szeretik mindenre ráfogni hogy pánikbetegség, és érzek furcsa érzéseket mostanában elég sokszor, de szerintem nem pánikbeteg vagyok. Inkább csak szorongok, feszült vagyok néha, de ezek az érzések meg nyugodt állapotban is előjönnek néha. Furcsa érzés a fejben, tompább látás (kicsit az aurás látáshoz hasonlít inkább de nem az, olyanom is volt már migrénes fejfájás előtt), enyhe szédülésérzés de nem szédülök, néha kissé erősebb szívverés vagy nyomás a mellkasban. Meg ritkán de émelygés, gyenge hányinger is előfordul. De mindezek az érzések nem függenek annyira az idegállapotomtól. Előjönnek olyankor is amikor nyugodt vagyok és jó a kedvem éppen. És nem rohamokban jön elő hanem biszonyos tünetek kisebb megszakításokkal, szinte állandóan jelen vannak
2017. máj. 1. 10:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Még esetleg meg lehet említeni hogy a hőérzetem is eléggé változó főleg itthon a szobában. Valamikor melegem van valamikor szinte ráz a hideg, pedig a hőmérséklet hasonló. És esténként főleg néha furcsa érzések vannak legfőképpen a törzsemen mintha valami hideg hullám végigfutna rajta. Vagy valami ilyesmi
2017. máj. 1. 10:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Vérnyomásomat naponta mérem és inkább alacsony szokott lenni mint magas, pulzusom meg jó, az néha előfordul hogy kicsit magasabb de többnyire jó
2017. máj. 1. 10:07
 3/3 anonim válasza:
Szia. Lehet a stressztől igen. Sajnos sok mindent tud produkálni a stressz ,elég sok testi tünetet is. Én pánikbeteg vagyok. Nekem is először a stresszre fogták,hogy ki vagyok merülve meg sok mindent történt egyszerre. Egyre több rohamom volt . Elmentem kivizsgálásokra pszichiáterhez is és végül kederült hogy pánikbeteg vagyok. Javaslom ezeket a homeopátiás stressz oldókat,gelsenium golyó,hova gyógynövény kapszula,citromfű tea. Nekem segitett a sport ,relaxáció.
2017. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!