Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegséget lehet...

Mentális betegséget lehet szerepjátékkal gyógyítani/kezelni?

Figyelt kérdés

Possztraumás stressz szindrómában és személyiség zavarban szenved a legjobb barátom. Nem hajlandó pszichiáterhez menni, túl makacs. Már több mint 10 éve tart neki és azt is tudom h mi váltotta ki nála. Nem akar beszélni semmiről.

Miben tudnék a segítségére lenni?



2017. nov. 19. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet szerepjátékkal gyógyítani, de csak hozzáértőnek, máskülönben lehetséges, hogy még mélyebbre viszi.
2017. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig csak a szakember segíthetne.

A szerepjáték elég veszélyes lehet és még rosszabb állapotba kerülhet.

2017. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Csak szakember segítségével... Nálam zeneterápiát alkalmaztak (többek között), de leírom őszintén, nekem nem segített. Sőt, kifejezetten utáltam, mert többen le kellett ülni egy helyiségben, és hallgatni a zenét..., ami elméletileg gyógyító. Biztos, hogy valakinek használ, ezért írom csak a saját példámat.
2017. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mélylélektani kezelés sokszor szerepjáték. (KIP, ego-state, Bradshaw, Rossi módszerek)
2017. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. nov. 19. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!