Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az arcvakság - prozopagnózia...

Az arcvakság - prozopagnózia - gyógyítható?

Figyelt kérdés

Amúgy sem vagyok a magabiztosság mintapéldánya, de ez aztán végképp nem segít rajta. Lazán képes lennék elsétálni úgy az utcán valaki mellett, akivel már beszélgettem korábban, és jól kijöttem vele.

Kényelmetlenül sok idő, míg valakinek "megszokom" az arcát (hacsak nincs valami "extrém" arcberendezése az illetőnek, úgy sokáig csak a hajra, ruházatra, feltűnőbb külső jegyekre tudok csak támaszkodni)


Szerencsére nem túl "súlyos", viszonylag enyhébb típusú, de akkor is nagyon zavaró, szégyellem magam miatta.


2017. nov. 19. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én még mindig ezzel küzdök, pedig elmúltam 35. Szerintem ez így is marad.
2017. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A legdurvább az volt, amikor a saját tükörképemet kérdőjeleztem meg. A józan ész rám üvöltött, hogy "ki a franc állna benne ha nem te, gyökér" ami segített annyiban, hogy ne ájuljak el, de nem voltam messze tőle.


Akkor voltam 16 körül, nem is volt ilyen azóta, betudtam valami tinédzserkori hülyeségnek, meg hogy "majd kinövöm"


Ahha.


Köszönöm a választ

2017. nov. 22. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok, 47 évesen.

Sokszor kell látnom valakit, hogy megjegyezzem az arcát.

2023. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!