Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a súlyos depresszió nem gyógyítható?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve élek vele együtt. Rengeteg orvost, pszichológust megjártam már és nagyon sokféle gyógyszert szedtem. Terápia is volt már mindenféle, autogén tréning is meg ilyenek, de valahogy mindig visszazuhanok oda, hogy meg akarok halni. Jelenleg is antidepresszánst szedek, vannak pillanatok amikor egészen megnyugszom és szépnek látom az életet, de ez sem az a hú de nagy öröm, és pár perc múlva újra letargiába esek. Nincs olyan tevékenység, ami kimozdítana ebből. Nagyon sokat sportolok, meg ilyesmi, de közben sem érzem jobban magam. Lehetséges, hogy ezzel már mindig együtt kell élnem? Nagyon nehéz így bármit is megvalósítanom az életben.
2017. szept. 26. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet h konkrét oka van a depressziódnak, megpróbáltál rájönni h mi az ami lehúz , nyomaszt? Szülõk, anyagi helyzet , munka stb?

Ha rájöttèl, akkor a problémát KONKRÉTAN meg kell oldani, és megszünik a depresszió. A gyógyszer csak tüneti kezelès

2017. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahogy fent is írtam, nagyon sok pszichoterápián részt vettem. Ez 4 különböző pszichológust jelent. Ez meg ugye arról szól amit leírtál, szóval igen, tudom mi okozta gyerekkoromban, de mindez engem egy cseppet sem érdekel már, a depresszió mégis megmaradt. :(
2017. szept. 26. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
2%
A depresszió nem betegség, hanem negatív gondolkodásmód. Gyógyszerrel nem gyógyítható, viszont gyógyszerrel jól eséllyel tönkre teszed a májad és a veséd.
2017. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Minden betegség gyógyítható, csak nem minden beteg.
2017. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondom ne a gyerekkorodon gondolkodj hanem azon , h most mi tudna pozitivan valtoztatni a dolgaidon? Több pénz? Költözés?

Ha valós okai vannak a szomorúságnak az nem depresszió hanem reakció.

2017. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jézusom... Inkább vegye mindenki tárgytalannak a kérdést.
2017. szept. 26. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Vallás témájával hogy állsz? Hiszel Istenben? A hit segíthet megküzdeni tudatalatt gyökerező problémákkal.

Mindig van remény!

2017. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Az hülyeség ,hogy gyógyszert ne szedj mert máj vese tönkremegy.gyogyszer nélkül nem lehet kijönni ha erős a depresszió és sokáig fent

áll.tapasztalat..evek óta benne vagyok.egyszer depis vagyok,egyszer még jobb kedvű.rexetint szedek évek óta.

2017. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a válaszok után a kérdező inkább meghúzta a ravaszt
2020. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!