Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám leküzdeni a...

Hogy tudnám leküzdeni a félelmemet?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok és kiskorom óta félek a víztől. Nem merek mély vízbe menni, beleugrani vízbe, se úszni és a többi. Az általános iskolai testnevelés tanárom is próbált segíteni, de a karjai közt is pánikba estem.

A kialakulás okát nem ismerem, ahogy tudom nem történt semmi rossz ami miatt rettegnem kéne a víztől.


Hogy tudnám legyőzni a félelmemet?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 21. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mélyülös medencébe menj ahol az elején még.magyon alacsony.a.végén már nem ér le a.lábad. fokozatosan haladj befelé. Mindíg csak addig menj ahol még biztonságban érzed magad. Tágulni fog a határ.
2017. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez fóbiának tűnik, és a házilagos módszer kevéssé hatékony.


https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=36s

2017. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Azt elfelejtettem írni, hogy ne egyedül csináld és ne a.problémára fókuszálj csak élvezd társaságban a vizet. Játszatok, labdázzatok bármi ami jól esik. Csak mindig egy kicsit beljebb. ☺ nekem úgy múlt el, hogy az elején kezdtem a kisvízben úszni tanulni mikor már tudtam hogy kell, egyre beljebb úsztam

Volt az a határ ahol már alig ért le a lábam. Sokáig csak addig mertem elúszni. Aztán egy méterrel beljebb és gyorsan vissza. Később már elúsztam a medence végéig. És pár hét után éreztem, hogy vízbiztos vagyok és már nem fogok elsűlyedni. Ha nem tudsz úszni és nem tudod, hogy maradj fent akkor nem csodá ha félsz. Próbáld ki alacsonyabb vízben ahol leér a lábad, hogy teleszívod a tüdőd levegővel és elengeded magad. A levegő fent fog tartani. Nem sűlyedsz el. Ha megismered a vizet és azt hogyan kell benne mozogni nem fogsz félni. Én azóta Balatont is átúsztam és nem féltem. Nem olyan könnyű elsűlyedni mert könnyebb vagy a víznél. Csak az sűlyed el aki pánikba esik és össze vissza kapálózik. Szóval nyugalom ☺ és tanulj meg úszni.

2017. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!