Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudom leküzdeni bokszba...

Hogyan tudom leküzdeni bokszban ezt a "félelmemet"?

Figyelt kérdés
Pár hónapja járok,az edző szerint egész jól megy.Az elején csak árnyékoltam,zsákoltam meg pontkesztyűztem,de mostanában már beszállok a ringbe is.A zsákot erősen tudom ütni,de az embereket nem akarom/nem merem erősen megütni.Sok ütésem betalál nekik,sokszor volt már,hogy kettős fedezékbe szorítottam az embereket,de csak úgy ütöm meg őket,hogy éppen hozzájuk érek.Volt már,hogy másik kezdővel úgy kesztyűztünk,hogy kb.hozzá sem értünk egymáshoz.Múltkor egy versenyzővel kesztyűztem,attól sokat kaptam,utána meg is látszott a fejemen,de azt se mertem erősen megütni.

2015. ápr. 2. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Velem is ez a gond, szerintem egy idő után megjön magától, miután látjuk hogy minket se sajnálnak.
2015. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Harcművészetben két dolgot kell megszokni. Hogy megütnek, és hogy megütöd az edzőtársad.
2015. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha tudnád ez küzdősport . . .

Amúgy igen.

2015. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mesélj a különbségről, kérlek. Hallgatok, minden fülemmel-szememmel rád vagyok tapadva.
2015. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Talán a harcművészet az inkább egy életstílus, benne van hogy művészet, míg ez egy sport, amiben küzdenek, de ettől függetlenül mind a kettő felkészít hogy megvédd magad . . .
2015. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez f@.szság :D


Akik nem tudnak bunyózni, azoknak a 'harcbűvészet' életstílus.


Akik meg normálisan edzenek, azoknak a saját edzésük eleve életstílus. Hobbista box is életstílus, csak egy boxoló tényleg tud bunyózni, egy harcművész meg általában nem :D

2015. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Na nem, amúgy csak marketing hogy van különbség. Nincs igazi értelme a harcművészet/küzdősport megkülönböztetésének. Mindkettő bunyóról szól, mindkettőt lehet jól oktatni és rosszul. Nincs releváns különbség, marketing miatt szoktuk mondani, hogy a harcművészet az milyen komoly, de ez kizárólag az edzőn múlik. Életstílus.. tudnék mesélni miféle életstílusuk van bizonyos 'harcművészeknek'. Csak ütni tanulnának meg :D
2015. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én amúgy boxolok.
2015. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor az egy életstílus.


Én taichizok. Az olyan mint a box csak kevesebb benne a kesztyű :D

2015. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én a boksz elött karatéztam.:D
2015. ápr. 4. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!