Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mániás depresszió/ Bipoláris...

A mániás depresszió/ Bipoláris zavar esetében mit hívunk "mániának"?

Figyelt kérdés
Mi a "mániás" időszak?

2017. nov. 21. 14:18
 1/6 anonim válasza:
3%
pörög, túl van telve energiával, kb kényszeresen végez bizonyos tevékenységeket, akár egyszerre többet is, kb, mint aki be van kólázva
2017. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
A mániás periódus szöges ellentéte a szimplán depressziós periódusnak. A mániás időszakokban gyakori az eufória, a beteg ekkor tevékeny, és nagyon aktív (legalábbis a megsuokottól eltérően) a hétköznapi életben is. Kvázi egy "agitált", izgatott és felfokozott érzelmi állapotban van, életszemlélete több, mint pozitív. Ezt az időszakot váltja fel drasztikus hirtelenséggel egy újabb depressziós periódus. Nem csak a beteg számára, de az őt körülvevők számára is nehézséget okoz az említett érzelmi hullámzás, hiszen egy "normális" ember számára nem könnyű alkalmazkodni egy ilyen betegségben szenvedő ember magatartásához, minthogy az kiszámíthatlan gyakorisággal periodikusan váltakozik.
2017. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alig várom már:)
2017. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%
Mit vársz? Mániát? Ne akard, nekem most volt, csomo mindent elcsesztem, most meg még lakásbol sem megyek ki :(
2017. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3%
Várod a mániát? Majd nem fogod mikor a depressziós ,szorongásos fázisba leszel.Meg fogod bánni amiket mániásba csináltál.
2017. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5.

Én is mindig nagyon várom a mániát. Soha semmit nem bántam meg, amit mániás állapotban tettem, ráadásul mindenben sokkal jobban teljesítek olyankor. 😁

2022. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!