Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak férfiaknak szóló,...

Vannak férfiaknak szóló, lelki tanácsadással foglalkozó terápiák, amik nem, vagy csak nagyon kis részben érintik a szexualitást?

Figyelt kérdés

Vannak különböző női lelki problémákkal foglalkozó foglalkozások. Ezeket én jó dolognak tartom, de férfiként sajnos magamnak nem találtam semmit. Kivéve, ha péniszről van szó, de az kevés.

Számos problémával kell megküzdenünk az életben (karrier, család, kiüresedés), de eddig nem találtam semmit.


2017. nov. 25. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, én is kíváncsi lennék a válaszra, szerintem nem nagyon van ilyen. Egy kedves, régi professzorom, ahogy mondta, "Erősnek kell lenni!". Néha nehéz, az ember kapja a pofonokat az életben. Bármit tesz, ha feleséget keres, ha munkahelyet ez a mai világ szerintem ellenséges és rossz szemmel néznek rá. A saját család lenne számomra hasonló "terápia".
2017. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak aki erős, az előbb utóbb elveszíti az emberségét, és piás, érzelmileg labilis alakká válik, aki a környezetén vezeti el a frusztrációit.

Túl sokszor láttam ezt.

2017. nov. 25. 15:08
 3/9 A kérdező kommentje:

"Bármit tesz, ha feleséget keres, ha munkahelyet ez a mai világ szerintem ellenséges és rossz szemmel néznek rá."

Ez a igaz. A férfiakat démonizálják. Ez a baj.



"A saját család lenne számomra hasonló "terápia"."

Akkor szerencsés vagy. A férfiak érzelmi nevelését mind a társadalom, mint a család elhanyagolja. Nagy baj ez. Ezért van akkorra elállatiasodás.

Attól félek, hogy én is így végzem.

2017. nov. 25. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
A társas kapcsolatok sokat változtathatnak ezen.
2017. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokan ebben a tévedésben élnek, de egy kapcsolat nem old meg minden bajt. Sőt, jobban tárgyiasítják a férfiakat, mint amikor egyedül él. De ha kevés kivételről is van szó, ez a legjobb esetben is csak a kapcsolat végéig tart. Ezért van olyan sok nagyon béna lúzer, aki még a szakítás után is lohol a nője után. Ez gáz.

Márpedig utána már egyedül kell talpon maradnia, és megoldania. A kérdés a "hogyan"? Persze lecsúszás és érzelmi életképtelenség nélkül.

2017. nov. 25. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvasni lehet, érdemes, könyveket, pl. most jelent meg Fa Nándor - Magad, uram c. könyve, rögtön az elején ezekről a problémákról is szól és a mai világról.


Aztán szintén nemrég adták ki Prof. Philip G. Zimbardo Pszichológia mindenkinek 1-2. c. könyveit, ill. Aronson - A társas lény c. műve is közismert. Mindkettőjüket korunk vezető pszichológusának tartják.


(Személy szerint én nem mindenben értek egyet a pszichológusokkal, pl. rögtön, ami a Társas lény c. könyv elején áll, azzal nem. De ezekben is biztos találhatók hasznos dolgok.)

2017. nov. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ui.: Én pont azért nem szeretem a pszichológia és sztárpszichológusok iránt fanatikusan rajongó laikusokat, mert hajlamosak azt hinni, bármit megtehetnek embertársaikkal és ez az élet csupán egyfajta kollektív kísérlet, vagy játék. De nem, ez halál komoly.


Éppen ezért inkább olvasok faék egyszerű Fa Nándort, mert ő tényleg ötször kerülte meg a Horn fokot, ő tényleg ott volt, nem túlfizetve, egy irodában ülve elmélkedett öltönyben.

2017. nov. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul ő akár személyesen is elérhető, ha éppen a könyveit dedikálja, bárki beszélhet vele. Ez egy külföldi szerzőnél nem igaz.
2017. nov. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kicsit azt érzem, hogy a legismertebb pszichológusok túl vannak sztárolva, rengeteg könyvet kiadnak, ami után túlzott az érdeklődés ahhoz képest, amennyi tudományos eredményt letesznek az asztalra. Azaz pénzről és marketingről van szó. Mindez megdobva a zömében sértődött, feminista hallgatósággal és moderátorokkal. Kicsit az a problémám a mai világgal, hogy itt már mindenki "háborúzik" mindenkivel (pl. férfi - nő), aki egy kicsit is eltér a másiktól (és a férfi és a nő nagyon eltérek).


De mondok egy példát, manapság képesek azért kirekeszteni valakit, mert van mobilja, de az nem okostelefon. Vagy azért, mert ő szurkol egy csapatnak, esetleg jelent neki az az ország valamit, ahova született és a nemzeti ünnepen fel mer venni ünneplős ruhát.


https://www.youtube.com/watch?v=a3928OyvSKc

2017. nov. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!