Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegséggel foglalkozó...

Kényszerbetegséggel foglalkozó pszichiáter Szeeden?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsősorban kényszerbetegek vagy olyanok válasza érdekelne, akiknek van a családjukban, ismerősi körükben OCD-s! Korábbi tapasztalatok alapján egy kissé félek, milyen pszichiáterhez menjek, pedig már át kéne térnem a felnőtt ellátásra (19 éves vagyok, tavaly a gyerekpszichiáter elvállalta a kezelésemet, de nem járhatok hozzá a végtelenségig). Gyógyszert szeretnék váltani, vagy újra beállítani, vagy bármi, ami segít, mert a jelenlegi nem használ. Olyan pszichiátert keresek, aki más kényszerbetegekkel is foglalkozott már, és pozitív tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban! Nagyon sokat segítene, előre is köszönöm!

2017. aug. 10. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tb-s, vagy magánorvos érdekel?
2017. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ, de idő közben megoldódott! :)


Olyan rosszul voltam, hogy miszáj volt bemennem a pszichire, de szerencsére egy nagyon jó orvoshoz kerültem, így nincs gond. :)


Mégegyszer köszi! :)

2017. szept. 4. 06:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, nem segítettem!

Ha nem veszed tolakodásnak, megkérdezhetem, hogy mit jelent a "rosszul leszek"? Én bipoláris vagyok és ott tényleg van ilyen, ha nagyon depressziós vagy (és hallucinálsz), vagy durván bepörögsz (mindkettő miatt voltam már bent). Kíváncsi vagyok, hogy az OCD-nél ez mit jelent. Bocsi, ha hülye a kérdés!

Amúgy örülök, hogy megoldódott, jobbulást kívánok! :)

2017. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem tolakodás, igazság szerint nem tudom azt mondani, hogy OCD-nél, mert mindenkinél más, de nálam a kényszergondolatok olyan mértékű felerősödését jelenti, ami miatt elveszítem a realitásérzetemet, illetve úgy érzem, elveszítem önmagamat (derealizáció, deperszonalizáció), ettől pedig kedvetlen, depressziós és különösen ideges leszek (az orvos felajánlott magnézium injekciót is, de inkább megelégedtem a gyógyszerrel, amit felírt). Mostanában kezd visszaállni a realitásérzetem, jobban tudom kezelni a rámtörő rosszulléteket (amikor a gondolatok "támadnak", azaz felerősödnek), tehát hatott a gyógyszer. :)


De ez nálam így van, más OCD-seknél nem tudom. Az orvosom azt mondta, hogy gyakoriak az ilyen jellegű tünetek a betegségnél. Én úgy kezdem érezni, hogy a bipoláris zavarhoz vagy a mániás depresszióhoz hasonlóan itt is vannak ilyen kezelésre szoruló időszakok, mélypontok. De ki tudja... :)


Köszönöm, neked is kitartást! Azért a te helyzeted keményebb, mint egy OCD... legalábbis amennyire tudom. Neked is jobbulást! :)

2017. szept. 5. 07:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Örülök, hogy jól alakultak a dolgok! :) Nem mondanám, hogy sokkal rosszabb lenne, azért a kénszerek fogságában sem lehet kellemes élni. Amúgy köszönöm szépen, hogy válaszoltál! Kíváncsi voltam, hogy milyen is lehet OCD-nek lenni. A bipolárisban az a rossz, hogy ott sem tudod reálisan érzékelni a valóságot (mint az OCD-nél). Sokan azt hiszik, hogy a mánia milyen jó lehet, mert felszabadult vagy, de ez nem igaz. Én pl. kerültem pszichiátriára mánia miatt. Az utcán találtak meg, nem tudtam magamról, csak bolyongtam össze-vissza. Én mégis szerencsésnek érzem magam, mert a "hangulataim" kb. havonta váltanak, szerintem ez sokkal jobb, mintha naponta, vagy évente. Persze egyik sem jó. Mára elég kiegyensúlyozott vagyok. Vannak, akik azt mondják, hogy ők teljesen tünetmentesek. Ezt nehezen hiszem el (persze lehet). Nekem azért érződik, hogy éppen milyen "hangulat jönne".

Sok szerencsét! :)

2017. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én elég erős OCD-s voltam sokáig, ha még olvasod írj rám, aztán megpróbálok segíteni amit tudok a saját tapasztalataimmal.

2017. szept. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat!


Kedves első, igazság szerint nem tudtam, pontosan milyen a bipoláris zavar, amikor először voltam a pszichiátrián, akkor volt bent egy bipoláris zavaros lány, de neki kb.naponta vagy néhány óránként változott a hangulata... el sem tudtam képzelni, milyen lehet. Amikor ,,fel volt pörögve", gyönyörű képeket festett... azt hiszem, a kreativitás sokat segít az ilyen jellegű betegségeknél. Az OCD-nél is úgy veszem észre, szakaszok vannak, vannak a mélypontok, és utána van egy átlag. Vannak a jó szakaszok, de általában hullámzó a történet.


Kedves második, köszönöm a választ! Szívesen írok, de nem annyira segítségkérés, inkább csak beszélgetés céljából, jó érzés más kényszerbetegekkel is beszélgetni

:)

2017. szept. 7. 10:26
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Elég régi a topic, viszont esetleg ha még olvasod, le tudnád nekem írni privátban kérlek az orvos nevét, aki segített neked? Nekem is hasonló gondjaim vannak és kezd egyre jobban frusztrálni, hogy nem találok olyan szakembert Szegeden, aki segíteni tudna. :(


Előre is nagyon köszönöm!

2022. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!