Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedte már valaki innen a...

Szedte már valaki innen a Stimuloton 50mg nevű antidepresszánst? Nektek hogy hatott, milyen mellékhatások jöttek?

Figyelt kérdés
Én 4 napja szedem, eddig szorongás, és szájszárazságom van tőle. Akinek volt szájszárazság annak ez később elmúlt azért?

2017. dec. 3. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én szedem, de az a helyzet, hogy egy - amúgy csaknem teljesen azonos - ugyanolyan hatóanyagú másikról álltam át (mert annak beszüntették a gyártását). Így aztán mellékhatása, mint az előzőnek is, nálam 0. Ja, és jól működik.

Ha most szeded először, annak a hatásnak felerősödése, amire szeded teljesen normális. Ezért kell mellé még nyugibogyó is az elején.

2017. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk én Tiapridalt kapok mellé ami 1. kategóriás antipszichotikum,de nyilván azért ezt,és nem Xanaxot mert erre nehezebb rászokni:) Hát nagyon remélem hogy ez beválik mert már a 3. amit kipróbálok szeptember óta. 1. volt az escitalopram, de 4 hét után rosszul lettem tőle, a Brintellix nem csinált semmit csak sajgott tőle a hasam meg szorulásom volt:S szóval kiszenvedtem már eléggé:')
2017. dec. 3. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy Zoloft generikum Szertralin hatóanyaggal.. Valószínű, hogy egy-két hónap múlva elmúlik a szájszárazság, de sajnos nem biztos...

Hüvely szárazságot is tapasztalsz?


Én szedtem az Escitalopram-ot is, meg a Stimulotont is, nálam ugyanazt produkálta mindkettő, mintha egy kutya lett volna...

2017. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hüvelyszárazságot nem tudok tapasztalni mert hím vagyok:D Az escitalopramtól nem éreztem szárazabbnak a számat, de ettől sajna igen.. ezért gyakrabban iszok üdítőt. Én őszintén szólva már nem tudom mit várjak ezektől a szerektől, jót-e vagy rosszat. :/
2017. dec. 5. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, nálad az durva mellékhatás lenne.
2017. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem lehet megmondani néhány hét után még, hogy mi várható. Nekem az elején hányinger, émelygés, szédülés, fülzúgás, fejfájás voltak. Néhány hónap alatt elmúltak. Másfél év elteltével kezdek jobban lenni, úgy, hogy az elején rosszabbul voltam tőle mint előtte. Öngyilkossági gondolatokat is tapasztaltam. Ezek is elmúltak. De ez receptorcsaládokra hat az agyban, sejtcsoportokra, és nincs 2 egyforma génnel rendelkező a Földön... egy kis biosz

[link]

2017. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Másfél év azért nem sok azért egy kicsit? Kb 1-2 hónap alatt jól van ezektől az ember, ha rendesen hat, úgy hallottam. Nekem 1 hét után kezd is javulni, bár a szám még mindig kissé szárazabb mint szokott, sem a libidót sem az emésztést nem befolyásolja... ha elmúlna a szájszárazság tök pöpec lenne...
2017. dec. 8. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!