Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha éles kés van a kezemben...

Ha éles kés van a kezemben nem tudok csak arra gondolni, hogy azzal ölni lehet, pedig nem akarok erre gondolni, miért?

Figyelt kérdés
Nem tennék soha ilyesmit, semmilyen ilyesféle hajlamaim nincsenek. Egyszerűen ha látok egy nagy éles kést, az jut eszembe hogy az beleszúrva valakibe mekkora sérülést okoz... de én nem akarok ilyenekre gondolni, viszont nem tudok másra, és emiatt bűntudatom van, hogy arra gondolok, hogy beleszúrom valakibe, akit szeretek... Ez normális?
2017. dec. 6. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy kényszergondolat, és nem mondanám normálisnak, sajnos. :( De érdemes felkeresned egy pszichiátert/pszichológust. Komoly szorongást is okozhat!
2017. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sürgősen menj orvoshoz! Nehogy megölj valakit.
2017. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második, te nagyon hülye vagy, már bocsi. A kényszergondolat pont azért kínoz, mert valamilyen negatív (gyakran agresszív) cselekedet sugall. Persze ezt a beteg sohasem tenné meg, és nem is teszi!
2017. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2: egyértelmű reakció, biztos mindenki erre gondolna hirtelen.

2017. dec. 8. 12:07
 5/6 anonim válasza:
Szia! Tudom, elég régi kérdés, de nekem is ugyan ez van, ugyan ilyen gondolataim, általában ártatlan állatokkal vagy emberekkel. Persze soha nem csinálnám meg, nagyon szeretem az állatokat meg az embereket is. Neked sikerült valahogyan leküzdened?
2021. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Velem is ugyanez van 5/5 neked sikerult lekuzdened?
máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!