Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetünk, ha valaki...

Mit tehetünk, ha valaki önpusztításba kezd és nem tud róla?

Figyelt kérdés

Túl van a sok szintetikus drogon és alkohollal akarja pótolni. Ahhoz már olyan mennyiség kell, ami a detoxhoz vezet. Nem is egyszer, de 24 óra múlva mehet gyógyszer és kezelés nélkül, mert aláírja a papírt. Ahogy kiengedik, szinte rögtön elkezd megint inni.

Nem tudnak segíteni, csak ha kéri. De sajnos nincs betegségtudata.

Látja, aki szereti, de falakba ütközik. Segítünk, de neki is akarni kell! mondja a szakember.

Mire várjunk?, hogy meghaljon? nem tudja kérni a segítséget, mert nincs tudatában abban a percben amikor iszik, hogy baj van. Abszolút nincs belátása a helyzetére. Pontosan ez a probléma. Kényszer gyógykezelésre pedig csak akkor küldik, ha elkövet valamit más vagy maga ellen.

Aki volt hasonló helyzetben mit csinált? Egyszerűen tanácstalan vagyok, mindenhol azt kapom, meg hogy ha ő nem akarja, akkor nincs mit tenni.

Segítsen valaki, biztos van megoldás! Várom a válaszokat privátban!

Köszönöm!



2017. dec. 9. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom,hogyan finanszirozza ezt,de amit én tennék,hogy a helyetekben nem adnék neki egy fityinget sem.
2017. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
" Ne csak szánakozz az alkoholistán, de nézd meg az okait is tán."
2017. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
rólad van szó? mi az hogy nem tud róla?
2017. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Dolgozik ket hetet, kirugjak, meg kapja a fizetest rogton elissza.

Egyebkent semmilyen oka nem lenne ra soha nem erte semmilyen trauma, jo a csaladi kornyezete, soha nem nelkulozott..nem ertjuk egyszeruen miert csinalja...es azt hogy nem tud rola ugy ertem, hogy nincs belatasa.

2017. dec. 9. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem milyen gyógyszert szeretnél egy drog és alkohol függőnek. Egyébként ha ő még nem akar segítséget kérni te kérhetsz magadnak. A függőség a család betegsége, nem csak az övé. Megtanulhatod hogyan tudsz neki úgy segíteni, hogy nem ártasz vele. Ez a nincs neki semmi baja, csak hülye mert iszik. Az orvos meg nem oldja meg gyógyszerrel hozzáállás minden csak nem segítség.
2017. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!