Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetünk depresszió ellen?

Mit tehetünk depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Szal annyi hogy az alvászavaron és az étvágytalanságon kívül a legtöbb pont amit írtam igaz rám (btw nem vagyok köver vagy csunya se:D) Valamiért teljesen fáradtnak érzem magam a suliban (17f) és úgy érzem folyton társasághiányom van vagy talán feltűnési viszketegséghez hasonlító izém de amikor nem beszélgetek valakivel letargikus állapotba kerülök és úgy érzem hogy beszélgetnem kéne ahogy a többi normális ember is teszi a szünetekben de általában nem jut eszembe téma ami azért érthetetlen mert néha jobb időszakaimban egy pillanatra se gondolok arra hogy beszélgetni szeretnék másokkal és olyankor mindig van témám. Az emberek jóarcnak tartanak szal ez nem látszik a külvilág fele, és csak az a bajom hogy miért nem tudom kiverni a fejemből ezt a társaságigényt és csak élni felhőtlenül, hisz feleslegesen törődök ezzel. Azért is idegesít hogy általánosban egyáltalán nem voltam ilyen és gyakran a társaság közepe voltam csak gimiben kezdtem el nyomorékoskodni. Szakértőhöz vagy gyógyszerekhez nem fogok fordulni, akkor oda lenne az önbecsülésemxd Elkezdtem újra sportolni mert aközben általában felszabadulok és hátha enyhíti a nyomott üres érzést de azért megkérdezem hátha valakinek van tapasztalata ezügyben. (azt is hozzáteszem hogy gyakran komolytalanul viselkedem csak azért hogy magamon tartsam a figyelmet, amikor már nagyon lesújtott vagyok)
2010. okt. 20. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem neked kellenne valaki aki segít, meghallgat téged. Így az üzenetből úgy tűnik, hogy neked nagyon nincs senkid aki meghallgatna. Valószínűleg a „feltűnési viszketegség” is egy segítség kiáltás, hogy figyeljenek rád, hallgassanak meg. Én úgy gondolom segítséget kérni még mindig jobb, mint eljutni egy olyan szintre ahol már nincs visszaút. Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem törődsz ezzel csak rosszabb lesz.

A sportolás jól hangzik, keresgélj még mi az ami igazán tetszik neked ahol barátokat tudnál szerezni. Manapság a internet is jó erre, próbálj meg interneten barátokat találni akiknek tudsz írni ha úgy érzed, hogy muszáj beszélned valakivel.

2010. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetnék veled, hasonló problémáim voltak vannak.

Írj egy privát üzenetet :)

2010. okt. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most épp egy felső hullámban vagyok szal most inkább szégyenlem hogy képes voltam ezt leírnixd van aki meghallgat btw, de majd ha visszaérek ebbe a letargiába lehet leszek olyan beteg hogy ráírok valami idegenrexd
2010. okt. 22. 22:34
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és hozzáfűzöm még hogy fel szoktam hozni lánybarátaimnál ezt a témát de ritkán mert egyszer régen volt egy lánybarátom akinek mindent elmondtam de fél év után nem bírta tovább hallgatni a nyavalygásokatxd ezért csak amikor nagyon erős akkor beszélek róla
2010. okt. 22. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Hú ez rám is nagyon igaz, nyomoréknak érzem magam, ha épp nem beszélgetek senkivel és nekem is vannak jobb és rosszabb időszakjaim is.. (Életkor ugyanaz, csak lány vagyok)
2010. okt. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!