Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tündérhegyen, akinél megállapí...

Tündérhegyen, akinél megállapítják, hogy gyógyszer kell a terápiához, de a beteg megtagadja a gyógyszer szedését, azzal ott mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Hogy őszinte legyek, kaptam egy lehetőséget, hogy "felmehessek a hegyre", ahogy (azt hiszem) mondani szokták, de én egyáltalán nem szeretnék gyógyszert szedni, kerülném messziről, ráadásul a szüleimmel se kellene nagyon konfliktusba keveredni.

2017. dec. 9. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül hogy mégsem szeded vagy nyíltan megtagadod akkor kirugnak. Voltam már ott.
2017. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is erre gondoltam, hogy elküldenek...

Egyébként milyen gyakori az, hogy betegekre ráerőltetik a gyógyszert?

Egy nehezebb kérdést is feltennék, nem gond, ha nem tudsz rá válaszolni, de szerinted engem gyógyszereznének a következő tünetekkel(?): folyamatos szorongás, többféle kényszergondolat, néha dühkitörés, rágódások

2017. dec. 9. 19:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Vannak még hangulatingadozásaim is (de nem depresszió!). Egyébként ment a kis zöld felértékelő kezecske
2017. dec. 9. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen tünetekre kapsz dilibogyeszt...

Szedtem én is.Majdnem mentem a hegyre is,csak akkor még 17 voltam és a "szüleim" végül nem egyeztek bele.

Zárt osztályon voltam.Ott kaptam a bogyókat,onnan küldtek volna tovább,mikor már jobban lettem.

2017. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megtagadod a terápiát miért mész fel? Ha nem szeded keretszegés és hazamehetsz.
2017. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2-es: Hát sajnos félő, hogy valóban adnának... egyébként te milyen tünetekkel küzdöttél/küzdesz?

3-as: Igazából csak a gyógyszer, amivel gondom van, a "sima", terapeutával való beszélgetést, illetve a csoportterápiát tartom igazán hasznosnak, de ez csak saját véleményem, a másik dolog, hogy ha a szüleim megtudnák, hogy gyógyszert szedek, agyonvernének, mert már volt probléma családon belül antidepresszánsok miatt. :/

2017. dec. 11. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilván terápiás keretek között csak nem vernek meg?
2017. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!