Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha így folytatom megbolondulha...

Ha így folytatom megbolondulhatok?

Figyelt kérdés
Borzasztó unalmas, szomorú az életem. Középkorú, férjezett vagyok, kiskorú gyermekkel. Tulajdonképpen egyedül nevelem mert férjem külföldön dolgozik, pár havonta jön haza. Dolgozni nem tudok, nincs segítségem gyerekkel kapcsolatban. Megöl a magány. Van barátnőm de csak neten szoktunk beszélgetni. Egyre nehezebben végzem el a teendőimet. Gyermekemhez egyre kevesebb a türelmem. Imádom, ő az életem. Mostanában háromszor is rávertem mert nem ment a tanulás annak ellenére hogy mindent megteszek ez ügyben. Úgy érzem kezd össze omlani körülöttem minden. Én aki több éven át két helyen dolgoztam, aktív boldog életet éltem, mostanra egy teljesen más ember lettem. Semminek nem tudok örülni. Lelkiismeret furdalásom van gyerekemmel szemben, ha iskolában van egyfolytában sírok vagy alszok. Nem érzem magam jó anyának pedig nagyon az akarok lenni mert megérdemelné :( Férjemmel szinte semmi kapcsolatom nincs, nincsenek érzelmek. Szeretnék dolgozni de városunkban nincs lehetőség úgymond egyedülálló anyukáknak elhelyezkedni. Nem bírom tovább :(
2017. dec. 13. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg tudlak erteni. En is kozepkoru no vagyok, egyedulallo anya, csak en kulfoldon elek igy forditott a helyzet, engem is megol a magany.

De valahol megis jobban viselem, mert en el tudom magam foglalni. Szeretek sportolni, olvasni, es a rajzolas a hobbim. Neha tortenelmet is tanaulok, persze mindezt egyedul itthon, de akkor is lekot.

Neked nincs semmi ami erdekelne? Muveszeti tevekenyseg, zene, irodalom, kotes-horgolas, himzes, kezimunka?

Arrol nem irsz, hogy anyagi problemaid lennenek, es ha a ferjed kulfoldon van, akkor valoszinu ad eleg penzt haza. Talan fogd fel ugy, hogy legalabb mindenetek meg van es te csinalhatsz amit akarsz.

Ha a ferjed elhagyna, es neked kellene anyagilag is felelosseget vallalnod, az jobb lenne?

Szerintem keress valami ertelmes elfoglaltsagot, es hidd el akkor elobb-utobb talalsz tarsakat is hozza.

2017. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Együttérzek Veled!

Kamionos vagyok. Páromat hagyom hasonló szituban. Bár én hetente hazamegyek pár napra. Minden tiszteletem Nektek, nőknek, anyáknak, akik kibírjátok ezt a távkapcsolatosdit! Tudom, nem egyszerű. Fiunk 4 éves múlt. Nekem is őrjítő a távollét! Tudom, hogy ott lenne a helyem mellettük. De azzal is számolnunk kell, hogy ha ha otthon vállalnék munkát, felkopna az állunk. Jelenleg én nem tudok jobb megoldást. És ti?

Kitartást Neked!

2017. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, jól élünk, férjem jól keres. Viszont ez a része sem érdekel, nem okoz örömöt. Úgy 1 évvel ezelőttig nem volt semmi bajom. Tudom az is rátesz hogy nem sikerül elhelyezkednem. Voltak amik lekötöttek de mára már szinte semmi. Jön a karácsony szinte fáj...Legszívesebben fát sem állítanék de a gyerek miatt természetesen meglesz minden. Össze szedem magam tudom, de sajnos színészkedés lesz
2017. dec. 13. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg nem bolondulsz, mert az szervi betegség. Magányos vagy és depresszív. Bezárva a 4 fal közé, ami ezt önmagában kiváltja. Alvás helyett olvass, kezdj el valamit tanulni. El kell menni, akár még ingyen is dolgozni, míg a gyerek az iskolában van, mondjuk besegíteni egy üzletben a tulajdonosnak, önkénteskedni, és ezek az ismeretségek akár munkalehetőséghez is vezethetnek. A gyereket ne verd, mert attól nem fog jobban tanulni, inkább azt tűzd ki célul, hogy sikerüljön barátságosan, támogatóan, az ő tempójában segíteni neki, nem pedig számonkérően.
2017. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak! Most potyognak a könnyeim, azt hittem mindenki letol hogy lehetek ilyen stb és ti megértetek????? Köszönöm!!!! Nincs megoldás mert itthon férjem annyit se keresne hogy jóllakjunk. Szó szerint. Nem marad más csak a magány. Én ezt is elviselném csak féltem gyermekemet megviseli ahogy viselkedek. Hamar ideges leszek :(
2017. dec. 13. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon vagy úgyis és ráérsz egész nap (nem gúnyolódás), én vennék a helyedben egy kutyát. Rá lennél kényszerítve, hogy kimenj a levegőre, ne odabent poshadj és aludj, eljárhatnátok kutyasuliba, versenyekre. Olyan is van, ahol nem csodakutyák vannak, csak házi kedvencek ugrabugrálnak át pár akadályt, nyilván hobbiból. Megismerkedhetnél emberekkel. A gyereknek is jót tesz, ha megtanulja hogy kell egy másik élőlényről gondoskodni.


De ez csak egy javaslat. Valamilyen hobbi kellene, ahogy mások is írták, mert ez nagyon nem lesz jó. Hidd el, átérzem. Nekem vásárlásmánia lett a vége, lehet, hogy ostobaságnak hangzik, de nagyon nehéz volt leszokni róla.

2017. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam már erre én is csak gyermekem allergiás a kutya macska szőrre. Köszönöm mindenkinek a választ. Össze fogom magam szedni mert máshogy nem lehet. Keresek önkéntes munkát ( már megfordult a fejemben én fizetek csak mehessek).
2017. dec. 13. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

#4

"Meg nem bolondulsz, mert az szervi betegség"


Rosszul tudod, nem csak szervi betegsegbol eredoen lehet megbolondulni, hanem peldaul tul sok depressziotol, elszigeteltsegtol, vagy erzelmi sokktol is. Na meg azt se felejtsuk el, hogy a megbolondulasnak is tobb fajtaja letezik.

2017. dec. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van valami hobbi, ami kikapcsol? Ha nincs, akkor hamar keress egyet, mert abba tényleg bele lehet bolondulni, ha nem fordítasz magadra is elég időt.
2017. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen...köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 15. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!