Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor fura dolgokat látok,...

Sokszor fura dolgokat látok, ami nincs is ott. Képzelődöm. Mi lehet ennek az oka? LENT!

Figyelt kérdés

Mostanában sok olyan dolgot látok, ami tulajdonképpen ott sincs. Egy fekete dolgot látok elsuhanni a szemem sarkából, több alkalommal, sokszor. amikor odakapom a tekintetem, már nincs ott semmi. És ez nagyon sokszor. 10 percen át néztem aztán arra a pontra, és megint csak a szemem sarkából láttam egy másik irányba. Visszanéztem a kezdő helyre - azaz, ahová először is - és megint láttam. Valamint amikor lehunyom a szemem, sokszor bevillan valami, majd ismét elmúlik. Sokszor remegek is. Volt már olyan, hogy egy hangot hallottam, holott senki se volt otthon. Mi lehet ennek az oka?

14L



2017. dec. 17. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Alszol eleget? Nem vagy fáradt, kimerült?

Engem akkor szokott így megviccelni a perifériás látásom, ha rendszeresen keveset alszom és utána sokat kell egész nap koncentrálnom. Sőt nem létező hangokat is hasonló esetben hallok, de ez utóbbi nagyon ritkán fordul csak elő. Ha kipihent vagyok, akkor sosem tapasztaltam még ezt.

Szerintem amúgy ez normális jelenség, hiszen az agyunk sok mindent csupán kikövetkeztet, kiegészít a valóban látottakon túl, a perifériás látásnál meg főleg. 33N

2017. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, alszok eleget.

Általában 22 órakor az ágyban vagyok, 6-kor kelek. Viszont van amikor akár 4-kor is képes vagyok felkelni.

Ez nagyon megnyugtató válasz volt, köszönöm!:)

Már kezdtem rosszra gondolni, hisz a nagymamám skizofréniás volt és anyukám is skizofréniás, félek, hogy én is az leszek. Attól féltem, hogy ez valami "kezdet" féleség, remélem tévedek.

2017. dec. 17. 15:55
 3/5 anonim válasza:
Én is így érzek, erre én is kivancsi vagyok
2017. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj el szemészhez. Nem biztos, hogy agyi baj, nekem - aki tök egészséges vagyok - is szokott a szemem sarkában felvillani ez-az. De ez mindenkivel előfordul. Az meg, hogy hangokat hallasz... Ezt fejtsd kibővebben. Egyenletes hang? Lehet fülzúgás magas vagy alacsony vérnyomás miatt, ami megint okoz látásproblémákat. Vérnyomást mérj rendszeresen.

Én is hallok olyan frekvenciát, amit a legtöbb ember nem hall. Pl 5 haveromból csak 1 mondta múltkor egy faliórára, hogy hallja ő is a ketyegését. Apósom meg tök süket. Egy pap ismerős meg a magas hangokat nem hallja, mert az orgonától hallás károsodása lett.

14 évesen amúgy is ritka, hogy előjöjjön a skizofrénia.

2017. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az óra kattogását hallom.

Nem hiszem én sem, hogy skizofrénia lenne, csak attól tartottam leginkább, hogy talán ez ilyen kezdetleges, vagy nem tudom...

A hang általában sípol. Itt nem a fülzúgásra gondolok, az sokszor megesik. Nem úgy sípol, elég sikolyszerű, és egyre inkább hangosabb.

Köszönöm a válaszokat!:)

2017. dec. 18. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!