Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rá stresszelek mindenre, mi a...

Rá stresszelek mindenre, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy milyen dologról van szó (pl: új munkahely, első találkozás, egyedül utazás stb) mindig túl agyalom a dolgokat, és emiatt aludni sem tudok napokig, gyomorgörcseim vannak. Többségben előre lejátszom a fejemben, hogy mi fog történni, és mindig a legrosszabbra számítok, amibe teljesen belebolondulok. Hiába próbálom terelni a gondolataim semmi sem használ. Esetleg valami jó tanács, vagy ötlet?

Előre is köszönöm.

19/L


2017. dec. 20. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Agyaljál sokat, de pozitív értelemben. " Minden rendben lesz, sikerülni fog, jól fogom magam érezni!" stb. Ezeket úgy hívják, hogy bátorító önközlések. Lefoglalod velük az agyadat, de nyugtat, nem pedig idegesít.
2017. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezentúl csak pozitív dolgokat játssz le a fejedben, azt képzeld el, hogy minden nagyon jól sikerül majd, mosolyogj és lásd magad előtt számodra kedvező végkifejletet, ne hagyd jönni a rossz gondolatot, fordítsd át jóra. Egy idő után sikerülni fog.
2017. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

semmit ne agyalj elöre!!! ne merítsd ki magad mentálisan!!!

Masszírozd meg a kulcsontodat, torkodat, nyakadat, majd a füleidet, arcodat, szemeidet és ha van fejmasszírozód akkor a fejed et is. Talpaidat is ha van kedved hozzá.Ez stresszoldó. Tornázgass is valamit naggyon lassan és csak a mozgásra és a légzésedre figyelj.Közben és utánna is feküdj hanyat, lazúlj el teljesen. Ha van kedved hozzá zenét is hallgathatsz.

Stresszoldónak mondják a marokerösítéstz, de sztem az mégjobban fokozza az izgatottságot.

Ne agyalj!!! Foglalkozz azzal h lenyugodj és ellazúélj. A külsödre is figyelj oda. A nők - nem tudom h férfi vagy nö vagy, de azok akik sminkelnek, körmöt festenek sokkal nyugodtabbak---de én ezeket nem szeretem. Előkészíted a ruháid stb.Van aki attól lenyugszik h egy túrórudit megesz mielött beszélgetne valakivel. Szóval csak tereld el a figyelmedet a dolgokról.

2017. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!