Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a cleptománia tünetei...

Mik a cleptománia tünetei felnőtt embernél?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm gyanús nekem, olyan néha mintha az lenne, és nem tud róla. Ijesztő..
2017. dec. 27. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor tudod, hogy mik a tünetek.
2017. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha leírod, hogy mi alapján gondolod azt, hogy "mintha az lenne", akkor megmondhatjuk, hogy ez kleptománia-e.
2017. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha valaki kleptomániás, az tud róla.


Lehet, hogy az ismerősöd simán csak tolvaj.

2017. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A kleptomániát a „szokás és impulzuskontroll zavarok” közé soroljuk. Jellemzője, hogy az egyén többnyire számára értéktelen, haszontalan holmikat lop el több-kevesebb rendszerességgel. A cselekedetet szorongás, feszültségfokozódás előzi meg. A lopás nem előre eltervelten történik, hanem hirtelen ellenállhatatlan vágy tör rá az ilyen személyre, melyet erős feszültségérzés kísér. A szorongást a sikeres (értsd: észrevétlen) lopás átmenetileg oldja, a szervezetben endorfin szabadul fel, mely örömérzetet okoz. A későbbiekben azonban minden esetben erős bűntudat jelentkezik, mely ismét fokozza a szorongást és így a kör bezárul. Az egyén minden esetben tisztában van tette erkölcsi súlyával, elítéli azt, emiatt gyakori a következményes öngyilkossági kísérlet. Szintén gyakori a szorongásos, depressziós tünetek társulása is. A háttérben lelki problémák, szeretethiány állnak. Az ellopott holmikat az egyén többnyire minden gond nélkül meg tudná venni, ha szüksége volna rá, de jellemzően a beteg számára értéktelen holmikról van szó, melyektől többnyire megszabadul a későbbiekben. Arra a kérdésre, hogy miért loptak, ha nem volt rá szükség, nem tudnak érdemi magyarázatot adni, gyakran azt mondják, hogy ott pár pillanatig ők is számítanak, sikeresnek, ügyesnek érzik magukat."

[link]

2017. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Nagyjából leírja a viselkedését amit te írtál. Cellux, műanyagpohár, hivatalos papírom, tűnt el a lakásomból, de van több tárgy is, csak fáj ezekre emlékeznem.

Ezért ingott meg a bizalmam az illető iránt, aki csepp lelkifurkát nem érez, soha nem fogja beismerni, engem néz hülyének, holott évek óta ugyanazon a helyen tartom ezeket, és soha nem tűnt el semmi azelőtt. Ahelyett, hogy mea culpázna, megsértődik, és támad. Leugat, meg ilyenek. Alig jön már hozzám, ezért...Elszomorító. Amikor meg arról beszélek, hogy menjen pszichológushoz, mert én pl. voltam depressziós, tudom, hogy milyen, és ugyanazt az életuntságot látom az arcán, amit én akkoriban éreztem, megsértődik, eltereli a témát. Nem tudom, hogy segítsek rajta, mert elutasítja a segítő szándékom. Már poénosan poharat vettem neki, de azt a poént se vette, semmi nem hat rá.

2017. dec. 27. 22:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes kivizsgáltatni.
2017. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is. :(

Nem szégyen az, én is voltam már pszichológusnál, csak én beismertem, hogy valami nem oké. Ez a különbség köztünk.

2017. dec. 27. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Sajnos a kleptomániából nem lehet kigyógyulni és kigyógyítani, ezt már számos orvosi tanulmány leírta.

Ez ugyanis nem önálló betegség, hanem egy problémahalmaz következménye. Millió és millió összetevője van, ha az alapproblémát sikerülne orvosolni, amit gyakran fel sem ismernek, akkor (talán) ez is megszűnne.

A kleptománia eredhet rossz gyerekkori emlékekből, feldolgozhatatlannak tűnő lelki helyzetekből, de lehet valami szervi oka is.

[link]

2017. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te is csak akkor mentél, amikor már beismerted. Ő is csak akkor fog menni valószínűleg.
2017. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én depresszióval mentem, évekkel ezelőtt. Nekem segített. Csak ő nem tudja hogy nem normális, amiket tesz.

Ezért nem tudom, belátja -e valaha, hogy bajban van.

2017. dec. 28. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!