Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia kiújulhat?

A skizofrénia kiújulhat?

Figyelt kérdés
Ha valakit kezeltek gyógyszerekkel.. aztán jól lett, abbahagyták majd most megint úgy néz ki összeomlik

2017. máj. 28. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ha nem szedi rendesen a gyógyszereit, akkor természetesen kiújul. Elég gyakori sajnos skizofréneknél, hogy nem szedi a gyógyszereit rendesen.
2017. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
A tudomány jelenlegi állása szerint a skizofrénia egy gyógyíthatatlan mentális betegség.Nem múlik el, de gyógyszerekkel kordában tartható, és tünetmentes állapot érhető el, így egy élhető élet is.Ha abba van hagyva a gyszer szedés, a tünetek kiújulnak, kiújulhatnak.Célszerű beállíttatni a gyszereket, és azokat szedni.
2017. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ő le lett állítva róla, mivel jól volt. Vagyis azt mondta és az orvos elhitte, de biztos jól volt.. javult minden téren, a kedve, eljárt, barátkozott, tanult.. de most, hogy itt az érettségi.. féltem a testvérem
2017. máj. 28. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Bármikor kijöhet újra, úgyhogy megint kellenek majd a gyógyszerek.
2017. máj. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, csak pozitívan, lehet, hogy csak hangulatingadozás, de mivel korábban ilyen probléma volt, rögtön a negatív forgatókönyvre gondolsz. Kitartást!
2017. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mentális betegségek azok egész életed során végigkísérnek, nincs olyan, hogy mondjuk valaki alkoholista volt, de már nem az, mert nem iszik. Ugyanúgy kívánja az italt, és bármikor visszaeshet, ha megint olyan hatások érik, mint a legutóbb, amikor függőjévé vált az alkoholnak. Az, hogy nem iszik, csak azt jelenti, hogy tünetmentes. Ugyanez van a skizofréniával. Ha újra észleli magán a tüneteket, akkor elengedhetetlenül forduljon orvoshoz.
2017. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A skizofrénia gyógyithatatlan, tünetmentes lehet valaki, de gyógyult nem. Így, ha gyógyszerekkel elérik a tünetmentességet, akkor ahhoz már nem nyúlnak. Továbbra is szedi és amúgy sajnos még amellett is "kiújulhat".

De ha leállítják róla (en ilyenről még nem hallottam) akkor szinte boritékolható, hogy "visszaesik", éppen ezért nem is szokták leállítani az ilyen betegeket a gyógyszerről.


De pl. apukám PS és 15 éve kezelik, ugyan a súlyossága változik, de még egyszer sem volt tünetmentes.

2017. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen a skizofrénia általában gyógyíthatatlan (bár hallottam róla, hogy volt, aki illegális tudatmódosító szerekkel kezelte sikeresen a betegeit, van, akinél nem okoz nagy gondokat az életben, stb.), nem kiújul, hanem sosem múlik el, csak a gyógyszerek csökkentik/megszüntetik a tüneteket. Azonnal menjen vissza a pszichiáterhez a testvéred, és szedje megint azokat a gyógyszereket.

Engem is volt, hogy leállított egy egyébként jó orvos, mert sokat híztam, nem is hatott annyira. Sok orvos ilyen nemtörődöm. Nekem el se mondta, hogy ez a betegségem, azután tudtam, meg, hogy abbahagytam a gyógyszerszedést.

2017. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!