Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki komolyabb...

Van itt valaki, aki komolyabb alkoholfüggőségből ki tudott gyógyulni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Mik segíthetnek? Ha a beteg elzárkózik az orvosi segítségtől,mit lehet tenni? Lehet elvonókúrára kényszeríteni valakit?

2018. jan. 8. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg nem ismeri el, hogy alkoholfüggő, és ő nem akar megszabadulni ettől, addig nem lehet semmit tenni - és nincs is értelme, mert az elvonó kúrában is fel kell vállalja, hogy nem fogyaszt alkoholt. Ha kényszerítik, akkor folyamatosan azon fog dolgozni, hogyan tudja kijátszani a felügyelőit és inni.

Az alkoholizmus olyan betegség (függőség - a kábítószerhez hasonlóan), amiből kigyógyulni nem lehet, csupán "tiszta" lehet, azaz egy csepp alkoholt sem fogyaszthat élete végéig, mert azonnal visszaeshet!

Én személyesen nem vagyok így, de beszéltem már jó pár emberrel, akinek sikerült, de kizárólag önként és annak a belátásával, hogy ebből ő maga szabadulni akar. Egyről tudok, akit a környezete vett rá - bele is halt... :(

2018. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!