Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszióból ki lehet...

Súlyos depresszióból ki lehet egyedül gyógyulni? Ha igen hogy? Vagy már ilyenkor muszáj külső hatás a változáshoz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg súlyos depresszióban szenvedek, de nem vagyok diagnosztizálva, nem jártam sem pszichológusnál, sem pszichiáternél. 14/L

2017. jún. 29. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül nem vagyok képes megbirkózni vele, akkor igen. De nem feltétlenül van szükséged szakemberre. Olyan is megmenthet ebből az állapotból, aki nem orvos. Az, akit szeretsz. De ha úgysem megy, vagy ha nincs senki, aki jó hatással lenne rád, akkor érdemes pszichológushoz fordulni.
2017. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet egyedül is, de NAGYON komoly külső hatás kell.

Konkrétan élet-halál harc. Mérhetetlen túlélési ösztön, hihetetlen belső erő, hit, és rengeteg idő, szorgalom, és gyakorlás.

2017. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el szakemberhez mielőbb!!!

A depresszió nem játék :)

2017. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy menj orvoshoz.

Ha súlyos az eset, akkor a szeretet nem menthet meg. Lehet, hogy a javulásodat akarják, és aggódnak érted, de nem hiszem, hogy szakemberekkel vagy körülvéve. Ide pontos és szakszerű segítség kell.


A nem pszichológus emberek sokszor azt sem tudják, hogyan érdemes beszélni, bánni egy ilyen beteggel.


21/L

2017. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz, többek között azért, mert úgy érzed nincs minden rendben, de nem voltál diagnosztizálva, ami gond. Én is sokáig azt hittem depressziós vagyok, és majd egyedül kilábalok. Aztán muszájból elküldött a családorvosom szakemberhez, mert látta nem vagyok túl jól. (rengeteget fogytam, sápadt voltam, folyton fáradt) Kiderült anorexiás vagyok és borderline személyisgzavaros. Tehát önmagadat nem tudod diagnosztizálni, még egy szakembernek is időbe telik, sosem lehet tudni mi van a háttérben, és ő utat tud mutatni a felépüléshez.
2017. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%
A depresszió egy betegség. Ráadásul ha nem kezelik akkor akár halálos is lehet. Minden más betegségnél teljesen normális, hogy elmegy az ember orvoshoz, és nem egyedül operálja meg magát. Szóval egy jobb pillanatodban szedd össze a bátorságodat és jelentkezz be egy szakemberhez. Majd ő elmondja a többit. No para!
2017. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!