Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségben szenvedők,...

Pánikbetegségben szenvedők, vagy anno szenvedetteket kérdeznék, Ti hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Csupán annyi a kérdésem, ha van,aki leírná szívesen, hogy kinek mi volt,vagy éppen mi a megoldás? Én is sajnos 2 hónapja estem durván bele, fizikai tünetekkel erősen, már szépen lassan lábalok ki belőle, de érdekelne, mások, Ti hogyan kezeltétek/kezelitek ezt...Előre is köszönöm,aki válaszol! 19/L

2013. dec. 30. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
...én egy éve vagyok vele táppénzen, és nem jobb...
2013. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
en is az voltam egy ideig 17eves koromban kezdödött,eleinte mindig szaladtak velem a sürgössegire injekciora,meg ilyesmi.Tartott egy par honapig,de annyira idegesitett,hogy egyszerüen nem vettem figyelembe,elkezdtem valamit csinalni,es megmagyaraztam magamnak,hogy semmi bajom,legalabb is szervi,csak az elmem "bajos" :) es igy szep lassan el is mulott.
2013. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigiek válaszát és várom a többiekét is! :) Első válaszadó, próbálkoztál tenni ellene komolyabban, volt olyan hogy jobban érezted magad, úgymond egészségesnek testileg-lelkileg?
2013. dec. 30. 14:12
 4/10 anonim válasza:
Nálam 5 éve kezdődött, orvoshoz mentem, próbálgattam a gyógyszereket és életmódot változtattam. Így már egyáltalán nem kínoz, pedig boldogabb semmivel sem lettem, sőt. A legjobb tanács, amit adhatok a mindennapokra, hogy próbáld elfelejteni, nem foglalkozni vele, főleg, amikor a legrosszabbul vagy és elmúlik. Kezdetben elég nehéz, de már tanácsoltam ezt másnak is a tapasztalataimra alapozva és neki is bevált. 25/F
2013. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt ki lehet lábalni a pánikbetegséget?


nagyon durván meggyötör. Volt, hogy suliban 140-es pulzussal küldtek haza emiatt, nem oldódott még meg, pedig életmódot váltottam, minden.

2013. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy időben nagyon sok rohamom volt. Néha napi 3-4 is.

Aztán idővel megszűntek. Később egy terápia visszahozta egy időre a rohamokat (ilyenkor felerősödhetnek a tünetek), és akkor rájöttem, hogy a pánik miről is szól: valami nagyon ki akar jönni! Valamit elnyomok, és felszínre próbál törni!

Nekem az utolsó rohamom nagyon komoly félelmeket "hozott ki", olyasmit, amit egész életemben próbáltam elnyomni magamban.

Érdemes tehát foglalkozni az okokkal, feltárni, szembenézni vele, feldolgozni (természetesen szakember segítségével, másképp nem megy), mert ez nem csak a pánikrohamok ellen segít, hanem az élet minden területén!

Egyébként pedig már le tudom állítani a rohamot... figyelni kell a légzésre. De hangsúlyozom, hogy az okok feltárása hoz csak tartós megoldást!

2013. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kifelé lábalás az sajnos nem feltétlenül tartós... évekkel később is visszatérhet, minden figyelmeztetés nélkül, ha az okot nem szüntetjük meg!
2013. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Depressziós vagyok közepesen(ez van az ambuláns lapon) de szerintem a pánik és a depi ikertesók.Aki pánikol az előbb utóbb depis lesz és ez fordítva is igaz.Féltem én a mozgólépcsőtől a a buszozástól ha becsukták az ajtókat,a lifttől azután már a zebrán hömpölygő tömegtől is.A moziba mindig az ajtó mellé kértem jegyet szóval mindentől. Szívdobogás,ájulás érzése,légszomj. Ezek után az önértékelésem a béka feneke alá került és csak ültem és néztem ki a fejemből. 3 hét klinika azzal hogy javult de stb. Amennyiben nem történik olyan esemény itthon vagy úgy általában ami felzaklatna, nagyon jól megvagyok.Megtanultam vele élni. Mi mást tehettem volna?Elfogadtam mint azt a mottót hogy: a nyamvadtan eltelt nap is annyit ér mint a jókedvvel megélt nap.
2013. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az apukâm halâla utân lettem pánikos..gyògyszer minden volt..semmit sem hatott..rá fügtem a gyògyszerre, de mâjus óta nem szedem..jòl vagyok..rohamaim nincsennek..sportolok.. sosem szabad feladni ,!!
2014. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeres (napi 10-20 km) futástól múlt el
2014. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!