Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Totál telófüggő és netfüggő...

Totál telófüggő és netfüggő vagyok, mit csináljak, hogy leszokjak róla?

Figyelt kérdés
Képes vagyok éjszakába nyúlóan netezni másnap meg tiszta ingerült vagyok meg fáradt. Arról nem beszélve, hogy a gyerekemre és a feleségemre meg nem figyelek mert ez a vacak folyton a kezembe van.

2018. jan. 10. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress és fedezz fel új élményeket, majd csodálkozz rá, hogy VALÓDI örömöt ad, és feltöltődsz, megnyugszol tőle.

Sétálj a feleségeddel egy parkban, üljetek be egy kávéra, moziba. Társasjátékozz a gyerekeddel, közben élvezd a társaságát, és a játék örömét. Menj el egyedül biciklizni, és gyönyörködj a tájban. Mondanom sem kell, hogy e tevékenységek közben a telefon kikapcsolt állapotban legyen, és lehetőleg látótávolságon kívül. Eleinte hiányozni fog, de a tereld el a figyelmedet róla. Azt is megteheted, hogy csinálsz egy rendszert, hogy pl 12-2, és este 8 után kikapcsolod+vasárnap is (nem rezgőre, hanem ki!), és a családoddal foglalkozol.

2018. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy telefont amin nem tudsz netezni.A régit dobd ki vagy add el.

A netet mondd le otthon.A tévét is.

Nekünk nincs tévénknpéldául.Néha néznek nagyokat ránk,de hát így esély sincs a szemét nézésére.Jó netünk van meg egy régi számítógépünk.Meg nekem okostelefonom de a páromnak az sincs.

Szóval ha nincs otthon semmi akkor nem tudsz elcsábulni.

2018. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az nem megoldás hogy visszamegyünk a középkorba... a technika azért van hogy a világot jobbá tegye, ne pedig meneküljünk előle..
2018. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát ha le akarsz szokni róla akkor először kezd kicsiben.

Fokozatosan csináld az egészet.

Mondjuk meghatározod hogy naponta mondjuk egy órát hanyagolod a "kütyüdet" ezt tartod egy par napig vagy egy hétig.

Ha sikerül teljesíteni azt az intervallumot akkor növeled az időt a képességeihez mérten.

Így fokozatosan szoktatod le magad, és sokkal nagyobb esélyed van a leszokásra is.

Kicsit hosszú de a lényeg benne van.

2018. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!