Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor tanulok mondjuk egy...

Amikor tanulok mondjuk egy zh-ra, mindig azt érzem, hogy tanulhattam volna többet. Hogy lehetne ezzel nem foglalkozni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok


Megpróbálom egyszerűen.


Ez úgy néz ki, hogy amikor készültem mondjuk közgáz vizsgára, akkor ugye elég sok típuspélda volt. Egyik nap megcsináltam 10 ilyen példát. De aztán, hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem, mindegyiket megcsináltam 3x. Aztán biztosra akartam menni, ezért megcsináltam őket 5x. És ezután is megkérdeztem magamtól, hogy vajon elég lesz-e? Vagy vajon, ha ezt még átnézem, akkor tuti sikerül?


Ez annyira zavar, hogy hihetetlen. Egyszerűen néha annyira nehéz felmérni, hogy mennyi készülés az elegendő... Olyan is volt, hogy valamiből nagyon felkészültem és nem lett meg, meg olyan is, hogy nagyon kevés időt fordítottam rá, aztán mégis meglett.


Ti hogy vagytok ezzel, tudtok valamit tanácsolni?


2018. jan. 16. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzserként ez teljesen természetes hogy sokat tanulsz hiszen ez fontos ahhoz hogy majd boldogulj az életben!


AZONBAN!!! Leveled alapján van benned egyfajta megfelelési kényszer, maximalizmus mely kényszeres személyiségzavarra is utalhat! Javaslom pszichológus felkeresését! Sok sikert a ddolgozatokhoz!

2018. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egy vizsgára lehetetlen tökéletesen felkészülni, viszont lehetséges átmenni.

Nekem mindig ez a tudat segített.

2018. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!