Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ajánlják a Frontin...

Miért ajánlják a Frontin helyett Kventiaxot? Egyre több háziorvos és szakorvos ajánlja szorongásra. Nem akarnak Frontint felírni. A sokkal erősebb Kventiaxot nyomatják. Miért? Jogos?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A kventiax egy antipszichotikum, melynek hatóanyaga a quetiapin, a frontin egy egyszerű szorongásoldó nem nagyon súlyos szorongásra. A frontinhoz nagyon könnyű hozzászokni. A kventiaxot háziorvos nem is írhatja fel, mivel az antipszichotikum. Antipszichotikumot súlyos alvászavarra, bipolárisra, skizofréniára, skizoaffektív zavarra szoktak felírni. Szerintem nem jogos. Igazából mindkettő sz@r gyógyszer. A kventiax ráadásul iszonyatosan hízlal is. A frontintól memriazavaraid lesznek.
2018. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Gyógyszer sohasem hízlal, tanuljuk már meg.
2018. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Ezek különböző hatóanyagú, és más pszichiátriai kórképekre felírt orvosságok. Egyiket sem lehet helyettesíteni a másikkal; az agy más területein, másképp hatnak. Személyes véleményem, és tapasztalataim alapján szorongásra a buspirone (Spitomin) ami a legmegfelelőbb, és jóval kevésbé addiktív, mint a Frontin (alprazolam).
2018. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Az elsőnek abban igaza van, hogy a háziorvoshod soha nem fog antipszichotikumot írni, és amíg nem hallucinálsz, más se fogja felírni. Keress olyan háziorvost, aki tudja mit beszél, vagy pszichiátert, ő úgy is azt ír, amire szükséged van.
2018. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A Frontin helyett a pszichiáterek rendre Kventiaxot akarnak felírni. Miért? Gyógyszerlobbi?
2018. jan. 24. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondtak, azert irjak ezt helyette, mert "a Frontin nem jo gyogyszer"... En igazabol nem firtattam ezt ennel tovabb, nem erdekel, egyebkent bevalt a kvetiapin, szoval nekem nyolc.


Aki szerint meg ezt a gyogyszert pszichozisokra irjak fel, mert AP, es/vagy nem hizlal, mert csak az etelek hizlalnak, azoknak fogalma nincsen a temarol, szoval nem tudom, minek kotyognak bele...

2018. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez engem is nagyon idegesit amikor beleokoskodnak idiotak, hogy a gyogyszer nem hizlal. Egy csomo gyogyszer olyan modon IGENIS HIZLALHAT, hogy soknak folyadekmegkoto hatasa van. Vannak amik meg rettenetesen fokozzak az etvagyat. Ezt szakemberek mondjak, de itt a gyakorin teljesen inkompetens agyatlanok megmobdjak a frankot, hogy nem hizlalhatnak :DDD Gondolom gyogyszeresz, pszichiater szakorvos vagy farmakologus vegzettseget fel tudnak az ilyenek mutatni. Vagy inkabb 4 elemit...
2018. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Ó nem, orvosi diplomát nem tudunk felmutatni, csupán saját több éves tapasztalatot, fiacskám.

Gyengébbek kedvéért még egyszer: a gyógyszer nem hízlal. A kalóriatöbblet ami hízlal.

2018. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A Kventiax engem teljesen kiüt, zombi leszek. A Fronton csak lenyugtat. Benneteket?
2018. febr. 18. 21:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg nem üt ki eléggé a Kventiax. Frontinból kiüt a 0,25 is, ha előtte nem szedtem sokáig.
2018. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!