Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan törhetnék ki a depressz...

Hogyan törhetnék ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet hogy depressziós vagyok, pszihiáterhez kéne mennem viszont mivel 16 éves vagyok így gondviselő is kellene. Ezzel az a probléma hogy nincs alkalmam elmenni mivel nincs ideje neki meg ilyen kis apróságok miatt.

De én ezt nem birom sokáig, de nem tudom hogy álljak neki hogy akár csak egy kicsivel is jobb vagy könnyebb legyen. Ötletek? Bevált módszerek?



2018. jan. 21. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok mozgás, szénhidrát csökkentett étrend, D-vitamin, napfény. Én is depressziós vagyok. Én se tudok kitörni belőle. Milyen tüneteid vannak?
2018. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a pszichiáterekkel vigyázni kell, mert sok rossz van, és hamar adnak nagyon durva gyógyszereket, pl. antipszichotikum, amitől nagyon- nagyon meghízol. Nekem bipoláris van, arra sajnos csak az antipszichotikum jó. Szerintem előbb egy pszichológussal beszélj, ha tudsz.
2018. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sokszor csak egy apró ok is kitudja belőlem váltani a sírást.

Szinte aligha vagyok boldog, tudom hogy vannak jó dolgok amiket meg kell becsülni, viszont ez nem igazán boldogít. Sokszor a halált tartom egyenlőnek a nyugalommal.

Sok lelki teher van rajtam és ugy érzem nem vagyok rá képes. Semmire.

A pszihológust próbáltam de nem igazán tudok megnyílni és teljesen őszinte lenni.

Köszönöm a válaszaitokat.

2018. jan. 21. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Szedsz gyógyszert? Pszichiátriait?
2018. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét. Sorstárs fiatal nő írta.

Keress szellemi megoldást a szenvedés elviselésére.


Jung: Gondolatok a szenvedésről és a gyógyításról c. könyvét is ajánlom.

"Osztom azt a meggyőződést is, hogy az igazi vallásosság a legjobb gyógyszer minden lelki szenvedésre."


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. - A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."

2018. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mondasz el neki mindent, ami aggaszt, nem tud az orvos se segíteni. :(

Gondviselőnek lenne ideje veled menni, ha mondjuk a lábad tört volna el? Csak mert szerintem a depresszió sokkal rosszabb "apróság"...

2018. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tud szabadságot kivenni, és őszintén szolva nem hinném hogy mostanába lenne ebből valami mármint a pszihiáterből.

Szóval nekem kell ebből kitörnöm, DE nem tudom hogyan.

2018. jan. 22. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:

A pszichiáter sem fog túl sok mindent tenni, kapsz pár gyógyszert, de gyógyszerek csak tüneteket kezelik, még a pszichológussal kialakítjátok és alkalmazzátok a terápiát. A te fájdalmad most még csak valószínűleg a hülye fejedből adódnak.


Ha azt várod hogy semmit nem kell tenned és majd jobb lesz, akkor ki kell ábrándítsalak. Ha tényleg problémáid vannak, amikkel nem tudsz megküzdeni, akkor oldd meg az orvost, ha pedig csak egy újabb tini vagy aki unalmába mások valós gondjaival akarja magára felhívni a figyelmet, akkor szedd össze magad és oldd meg fejben a gondjaid.


Ezt lehet itt sokáig firtatni, de ez a két opció van és kész. Döntsd el hogy akarod-e valamelyiket vagy nem, ha igen akkor csináld, ha nem akkor miért létezik a kérdés?

2018. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom, de megértelek. Gondolj bele: ha már úgyis el van baszva az egész, legalább ne legyünk önzőek, hogy eldobjuk az életünket. Pl.: Ha kapsz egy ajándékot, de nem tetszik, nem dobod ki, hanem jó képet vágsz hozzá és tovább lépsz.
2018. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Az az önző,aki másnak akar megfelelni!

A kérdésre válaszolva:

A depressziót az elfojtott érzések okozzák,amiket szabadjára kellene engedned.

2018. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!