Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki aki kigyógyult a...

Valaki aki kigyógyult a depresszióból?

Figyelt kérdés

Lehetséges teljesen kigyógyulni évek óta tartó, súlyos depresszióból? Sajnos nincsen pénzem, hogy évekig járjak pszichológushoz, és nehéz találni igazán jó pszichológust is. (Ami azért tudom, hogy egyénfüggő is.)

21/L



2017. dec. 27. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire súlyos depresszió és mi váltotta ki, ha szabad tudni? Megfelelő önfejlesztéssel sokat tudsz rajta javítani akár pszichológus nélkül is.
2017. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, természetesen :)


Nem kell feltétlen pszichológus, az csak pénzlehúzás.

Van barátod? Mármint pasid?

Ha nincs akkor keress egyet aki értelmes, akivel lehet egy jót beszélgetni.

Igaz most tél van de amikor jön a tavasz akkor menj a természetbe, az igazán fel tudja tölteni az embert.

Ha "nem ismered" a természetet akkor kezd el megismerni, milyen fák vannak, milyen növények milyen lepkék milyen madarak...

Légy nyitott az új dolgokra.

Ezáltal megtanulod értékelni az élet apró örömeit.


:)

2017. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Évek óta tartó, súlyos depresszióra orvos kell. Ide már sajnos nem lesz elég az, hogy magadat próbálod kirángatni a gödörből. Ha elég lenne, akkor már eddig is sikerült volna.
2017. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A te korodban én is így nyilatkoztam magamról, de már nagyjából elmúlt az a súlyos állapot. Sok mindent kipróbáltam, például rengeteget olvastam pszichológiát, hogy tudatosítsam magamban a helyzetem. Kipróbáltam egy csomó új dolgot, amiket egyedül is végezhetek, például megtanultam gördeszkázni, meg mindenféle extrém vagy fura járművön egyensúlyozni. Sokat művészkedtem és egy kis gyakorlás után abban is megtaláltam a sikerélményt - ma már egy rajzolással kapcsolatos ifjúsági klubot vezetek, amiről régen biztos, hogy álmodni sem mertem volna. Persze voltak rosszabb időszakok, például elég sokszor elbaltázott rossz párkapcsolatokban próbáltam boldogságot találni, de rá kellett jönnöm, hogy az nem fog menni. Mindenesetre, ha nem is 100%-osan, de ma már elég jól állok. :) Reméltem tudtam, vagy tudok még segíteni.


25/F

2017. dec. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha fent áll a klinikai depresszió állapota, akkor az önfejlesztő könyvek semmit érnek.


Egyébként meg pszichiáter diagnosztizálhat betegséget, pszichológus nem. Vagy keress egy TB-s dokit, vagy a háziorvosoddal utaltasd be magad!


22/N

2017. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!