Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat-e depressziót, illetve...

Okozhat-e depressziót, illetve súlyosbíthatja-e a meglévő depressziót a következő körülmény?

Figyelt kérdés

A kérdés részben tartalmazza a választ is, de biztos akarok lenni benne.

A körülmények: alapból introvertált, magamnak való vagyok, 18 és 60 év között valahol félúton.

Valutaváltóban dolgozok, napi 11 órában, nagyjából 15-17 napot egy hónapban. Szűk 4 négyzetméteres helyiség, az ügyféltérbe nyíló ajtóval, az ügyféltér szintén szűkösen 4 négyzetméter. Ez egy majdnem hermetikusan lezárt helyiség, csupán egy 25x5 cm-es résen adják be a pénzt, illetve én ki. Szigor van: a 11ó+45p-es munkaidőmet 2-3-szor szakíthatom meg összesen 45 percre, ennyi a kötelező ebédidő. A váltó ajtaja egy forgalmas budapesti utcára nyílik. 11 órán keresztül senkihez nem tudok szólni, az ügyfelek 90+%-a külföldi. Nem nagyon tudom lefoglalni sem magam, mert elég sok az ügyfél.

Nem tudtam magamról, hogy nem bírnám a bezártságot.

Előző munkahelyemen nagyobb volt a mozgásterem, bármikor kimehettem levegőzni, jött a pénzszállító, tudtam vele beszélni minimum fél órát, de esetenként többször, vagy több órán keresztül is ott parkoltatták, és telefonon is tartottuk a kapcsolatot a kollégákkal, az ügyfelek 100%-a magyar volt, ráadásul visszajáró ügyfelek.

A munkahelyváltás oka a fizetésben volt, most 1/3-dal többet kapok teljesen hivatalosan.


2018. jan. 22. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Minek tagadnám hogy engem nem derítene jókedvre a leírt munkakörülmény.

Van tapasztalatom abban hogy mi okozhat depressziót. Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, ahol több négyzetkilométer szabad tér jutott a természetben. 30 éve meg városi vagyok. A városi kényelem mellett megtudtam mi az a depresszió, pedig jókedvű rosszcsont gyerek voltam a tanyavilágban. Ekkor jöttem rá a lelki gyógyszerre, néha "hazamenni" bárhova a szabad természetbe. Utána a város sok hülyesége is elviselhető mert megerősödik a lélek.


Hétvégén ha teheted akkor valamelyik ismerősödnél próbáld ki a tanyasi életet hogy jókedvet okoz-e. Szerintem meg fogsz lepődni amikor arra érzel késztetést hogy vidám nótára gyújts jókedvedben. Utána a városi körülmények is elviselhetőek lesznek. Vagy az érintetlen természetbe is jó kimenni.

2018. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, határozottan okozhat depressziót, vagy súlyosbíthatja a meglévőt egy börtöncella.
2018. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, az utóbbi 2 hónaptól eltekintve az utóbbi 10 évben nem jártam az Erzsébet-Teréz-József-Ferenc körúton belül. Nem is hiányzott. A Hungárián belülre is csak elvétve léptem be. Én vidéki vagyok, a nyugodt kis vidéki városomat szeretem, ahol van Duna-part, tágas terek, alacsony házakkal szegélyezett csöndes kis utcák. Én a városon kívül a Duna-parton vagyok otthon, a Bp-belvárosi légkör fojtogató.
2018. jan. 22. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!