Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek már most pszichológus...

Elmenjek már most pszichológushoz vagy várjam meg a pszichiátert?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Február 8.-ára van időpontom pszichiáterhez, aki szerintem felfog írni valamilyen antidepresszánst számomra. Most ebbe nem szeretnék bele menni, hogy milyen a gyógyszer, ki mit gondol róla. Én nem fogom kérni, de ha felírja, beszedem és remélem, hogy segíteni is fog. Viszont tudom, hogy a gyógyszer önmagában nem elég, ezért heti 1-szer szeretnék járni pszichológushoz is. A kérdésem az lenne, hogy várjam meg a pszichiáter véleményét és hogy ír-e fel gyógyszert, vagy szerintetek nyugodtan bejelentkezhetek már a héten egy magán pszichológusi rendelésre?

2018. jan. 24. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan pszichológust érdemes felkeresni, aki kiképzett terapeuta, lehetőleg mélylélektani szinten (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerek). Ha nem terapeuta a pszichológus, csalódhatsz.

Minél előbb mész, annál jobb.

2018. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
A pszichiáter az orvos. Ő megmondja, mire van szükséged a gyógyuláshoz. A többi a te dolgod.
2018. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

A pszchiéter csak gyógyszert ír és eldönti, hogy szükséged van e pszichológusra vagy hogy be kell e feküdnöd.

Amikor először voltam pszichiáternél kb 5 percet beszélgetett velem, majd felírt napi 3x1 xanaxot és elküldött pszchológushoz. Amikor vissza mentem kontrollra egy perc alatt lerendezett, felírt még egy xanaxot, meg se kérdezte, hogy hogy vagyok. Valószínűleg a hálapénz hiánya matt volt...

2018. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!