Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire jók átlagban a TB...

Mennyire jók átlagban a TB által finanszírozott pszichiáterek vagy inkább menjek magánhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kaptam időpontot pszichiáterhez, aki nem tudom, hogy fog-e valamilyen gyógyszer felírni, viszont ahogy olvasgattam, sok ilyen doki nem igazán fordít elég figyelmet a betegre és viszonylag könnyedén felír valamilyen antidepresszánst. Magával a gyógyszerrel nem lenne bajom, ha segít beszedem, viszont nem akarom, hogy vaktában találgassunk, hogy mi is lenne számomra megfelelő és teljenek a hónapok. A magánrendelésben fogadó pszichiáter gondolom alaposabban odafigyel a betegre, így nagyobb eséllyel ad olyan gyógyszer (ha szükséges), ami már jó is lesz neki, viszont ahogy néztem 12-15 ezer egy alkalom egy magánrendelésen, ami az én anyagi helyzetemhez viszonyítva elég sok. Pár alkalmat ki tudok akár fizetni, de heti rendszerességgel már nem tudnám fizetni. Mi a tapasztalatotok? Esetleg 1-2 alkalomra jobb lenne egy magándokihoz menni vagy hogy csináljam? Pszichológushoz is akarok járni, de előtte úgy érzem, jobb ha egy pszichiáter lát és ő mondja meg, hogyan tovább.

2018. jan. 25. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
A sorrend fordított. Előbb pszichológushoz menj, és ha ő úgy látja, hogy a terápia kevés, tovább irányít pszichiáterhez is, aki már gyógyszerrel is meg tudja támogatni a dolgot.
2018. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Először orvoshoz menj. A pszichiáter orvos. A TB s nem akarja, hogy soká járjál hozzá, igyekszik meggyógyítani. A magánnak meg te vagy a kenyere. Garancia pedig egyiknél sincsen, hogy elsőre a létező legjobb gyógyszert írják fel neked. De szerintem a TB s dokinál nagyobb az esélye.
2018. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van olyan magánrendelés ahol csak 6000 forint egy alkalom.
2018. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tb-s azt ír amit kérsz hogy ne kelljen időt áldoznia, az amúgy is 3 órás időpont késése mellett... magánnál se vagy többet ha nem engedi meg a helyzeted.
2018. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tb-s dokihoz jarok es nagyon rendes, a legutobb is 1 orat "beszelgetett" velem. Mar tobb tb-snel is jartam, es mindegyikkel jo tapasztalataim voltak! Budapesten es videken egyarant. Persze elhiszem, hogy vannak bunkok / rossz szakemberek is. Szerintem menj el ahhoz, akihez teruletileg tartozol, es max ha nagyon nem "jon be", elmesz maganhoz.
2018. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megvárom elsőnek a tb-s orvost. Szerencsére csak két hetet kell várnom.
2018. jan. 25. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
budapesti vagy? Ha igen, hova mennél pszichiáterhez?
2018. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vidéki. Fejér megye.
2018. jan. 25. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!