Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejér megyében hol találok tb...

Fejér megyében hol találok tb által finanszírozott pszichológiai rendelést?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és nagyon szerelmes már lassan 3 éve egy lányba.Egyszerűen nem tudom elfelejteni és emiatt teljesen kikészültem.Agresszív lettem,türelmetlen,folyton rosszkedvű és nem törődöm mással.

Az elmúlt egy évben katasztrófa az életem és így a családot is kicsinálom.Anyukám azt mondja,hogy most már egy kicsit kezdek a régi lenni,de csak azt mutatom nekik.Ezzel csak az a baj,hogy teljesen kikészülök így!


Kicsi korom óta nagyon stabil voltam,soha nem törtem meg.Amikor elváltak a szüleim,meghalt valakim akkor sem.Sokszor voltam szomorú,de a világnak akkor is azt mutattam,hogy minden oké.Soha senki nem látott sírni,most meg sokszor könnyezem vagy sírva ébredek.

Sajnos most megtörtem,nem tudok mosolyogni,nem örülök semminek és csak a negatív dolgokat látom mindenben.


Eddig nem akartam dokihoz menni,mert úgy éreztem ezt is megoldom,ahogy eddig mindent.Sajnos nagyon úgy néz ki,hogy nem tudom megoldani egyedül...Muszáj lesz elmennem dokihoz,bár még nem tudom hogyan fogom neki ezt elmondani,mert nehezen tudok megnyílni mindenkinek,főleg idegennek.Van egy lány barátom akivel már évek óta nagyon jóban vagyunk,vele megbeszélek mindent,mert tökéletesen megbízom benne(ehhez kb 2 év kellett)


Mindenképpen ingyeneshez szeretnék menni,mert a maszek az brutálisan drága.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 9. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Abban az intézményben fognak ingyenesen ellátni,ahova területileg tartozol a bejelentett lakcímed alapján.


pszichológus hallgató

2012. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!

Bocs ha hülyeséget kérdezek,de én nem vagyok annyira otthon a témában.

Néztem én a rendelőintézetben,de csak pszichiátriát találtam.Tudtommal a pszichológia és a pszichiátria között van különbség.Pszichiátrián van a pszichológiai rendelés is?

2012. nov. 15. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában dolgoznak pszichológusok is a pszichiátrián.Ha meg nem,akkor egy pszichiáterrel fogsz beszélgetni.ha elvégzik a terapeuta képzést, ők is vihetnek terápiát.
2012. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ÉS ez a dolog pontosan hogy működik?

Kérek időpontot,odamegyek és ennyi? Mennyi időt szánnak egy emberre?

2012. nov. 15. 19:31
 5/6 anonim válasza:
El kell, h keserítselek...a magyar egészségügyben, fejér megyében tb-finanszírozott pszichoterápiás munka igen kevés van, pl.: van az ideggondozó, a pszichiátriai szakellátás, a pszichiátria. Itt pszichiáterek és pszichológusok dolgoznak, akik visznek pszichoterápiát. A pszichiáterek főként gyógyszerorientáltak - tőlük fél óránál többet nem várhatsz, a pszichológus vmilyen módszert alkalmaz (kognitív-, viselkedésterápia, relaxáció, stb.!!!!). Ha valódi segítséget szeretnél, szakpszichológust keress és inkább magánrendelést - persze meg kell találni a megfelelőt - ahol valóban foglalkoznak veled. Nem utolsó sorban, pl. magánrendelésen nem kell várnod órákat, hiába van időpontod!
2013. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Majd kinövöd a szerelmi bánatot ezt csak az idő tudja megoldani.

Vagy legyen valami hobbid. én is depis vagyok és gondolkodtam elmenjek-e pszichológushoz de szerintem ő nem oldaná meg a problémámat ezt neked kell.esetleg segít ha beszélsz róla másoknak.

2014. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!