Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fog hatni az antidepress...

Mikor fog hatni az antidepresszáns? SSRI dózis emelés de még nem hat! SOS

Figyelt kérdés

Már másfél éve szedek antidepresszánst ssri kategoriájút és eddig hatott felszabadult voltam és nem szorongtam. Az utóbbi két hónapban leromlott az állapotom egyre kevésbé hat a tabletta. Kezelőorvosom felemelte a dózist egy hete de nem hat. Valahogy még rosszabb lett nehezebben alszok, ideges vagyok és túl élénk. Pl ha felkelek reggel szinte kiugrok belőle nem tudok olyan jókat aludni mint korábban meg reggel is élénk vagyok amit utálok.


Mi a teendő? Nem hat már ez az antidepresszáns?


2018. jan. 25. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem hat, mert már hozzászoktál. Ezt hívják úgy, hogy tolerancia. Ilyenkor emelni szoktak, ami hülyeség, mert egyrészt ahhoz is hamar hozzászoksz, másrészt meg már amúgy is immunis a szervezeted a hatóanyagra. Megoldás: másik gyógyszerre kell váltani. Sajnos lehet, hogy átmenetileg romlani fog tőle az állapotod, aztán 2-5 hét után javulni.
2018. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Antidepresszánsnál nincs hozzászokás. Elképzelhető, hogy a dózis nem volt elég magas. A felemelt dózis mellett várj még pár hetet, utána gondolt át újra.
2018. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az SSRI hatóanyag nem nyugtat, hanem pörget. Ha nem a szerotonin hiányzik a szervezetedből, akkor nem fog használni. Emelik az adagot tudom, mert régen én is megtapasztaltam, de egyre rosszabb lesz.
2018. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!