Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék szakemberhez forduln...

Szeretnék szakemberhez fordulni, de egyszerűen nem megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint 1 hónap múlva töltöm a 18-at, fiú vagyok.


Arról nem szeretnék most részletesebben beszélni, hogy mi a bajom.


Évek óta rosszul vagyok, az interneten mindenki azt mondta, hogy majd szépen lassan kinövöm, de ahogy idősödöm úgy lesz egyre rosszabb és veszélyesebb a dolog, tehát érzésem szerint nem fogom kinőni...


Viszont fogalmam sincsen, hogy mit tehetnék.

Szüleimet nem szeretném belevonni ebbe, ők nem tudnak kb semmit rólam, és ez így van jól.

Barátaim/bizalmasaim, akik segítenének segítséget keresni nincsenek.

A háziorvosom hezitálás nélkül beavatná édesanyámat, tehát az sem megoldás.

Pénzem sincsen.

A kórházunkban nincs lehetőség ilyen terápiákra/vizsgálatokra (azt írták e-mailben, hogy keressem fel a helyi pszichiátriai gondozót, ami fogalmam sincs hol van/micsoda és nem is találtam róla infót).

Sulipszichológus sem jöhet szóba.


Mit tegyek?

Szinte biztos vagyok benne, hogy ha nem sikerül valahogy elintéznem ezt a dolgot, akkor nem érem meg a 20. születésnapomat, mert vagy börtönben leszek vagy halott.


2018. jan. 25. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a bajod, amivel orvoshoz fordulnál? Talán ha megtudnánk, akkor többet tudnánk segíteni.
2018. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég súlyosnak tűnik, ha már a börtönre gondolsz.

Mért nem jöhet szóba a sulipszichológus? Alap, hogy titoktartásra van kötelezve. Egyébként nem ő fog kezelni, mert ahhoz nincs jogosítványa, de tudja, hogy hova irányítson.

Ha a 18-at betöltöd, a háziorvos se szólhat a szüleidnek, mert nagykorú, felnőtt vagy, az orvos számára pedig a titoktartás kötelező.

Nem létezik, hogy nem találod meg a pszichiátriai gondozót, írd be ide a települést, szerintem mi is rákereshetünk, de ha visszaírsz a kórhát e-mailjére, hogy legyenek szívesek megírni a címét, biztos ugyanúgy válaszolnak, mint ahogy már egyszer tették.

2018. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miután ennyire titkolódzol, még itt a Téged nem ismerő vadidegenek előtt is (arc nélkül és anonim módon), ezért legjobb, ha saját magadtól kérsz tanácsot.
2018. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem egészen értem milyen titkolózásról beszélsz?


Nem egy, nem kettő kérdést írtam már ki ide és egyikre sem kaptam semmilyen választ sem, egyszerűen nem értem, hogy ha kifejtem a dolgot, akkor senkit sem érdekel, de ha nem fejtem ki, akkor bizisten mindenki belém köt, hogy miért nem fejtem ki...


Másrészt meg fel nem tudom fogni, hogy miért olyan lényeges ez ebben az esetben... Nem a problémáimra várok megoldást tőletek, hanem a megoldás eléréséhez kérek segítséget.

2018. jan. 25. 18:35
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Keresd akkor tovább azt a pszichiátriai gondozót. Vagy mondd meg merre laksz és küldök neked elérhetőséget
2018. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást!
2018. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem rosszból de ha nem tudjuk milyen területtel van a gond nem biztos, hogy tudunk tanácsot adni.

Nyilván valami pszichés, de míg egy depressziós szezonra azt mondanám sulipszichológus vagy öngyilkos forródrót, szadista késztetés esetén külső embert keresnék esetleges pletykák miatt. (akár egy levelező internetes orvosnak is leírhatod a gondjaidat, hogy egyáltalán kiderüljön szükséged van e kezelésre.)

Amúgy ha betöltöd a 18-at az orvosi titoktartás teljes körűen véd szüleid és család előtt is.

2018. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos pszichiátriára beutalóval lehet menni.Háziorvos vagy suli orvos írhatna beutalót neked.Nem mondom azt mindent mondj el a dokinak.Elég annyit hogy pl rosszul vagy szorongsz depis vagy,és a valódi bajod a pszichológusnak kifejted.Ő fog segíteni az tuti és is járok,bár csak pánikbetegség miatt.Ha pl düh kezelésről van szó,azt is simán mondhatod nem tudod kordában tartani az érzéseid vagy a tetteid,és szeretnél egy szakemberrel beszélni.De 18 éves korodig ha bíród akkor valóban nem szólnak szülőknek.
2018. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 as vagyok amúgy a lakóhelyedhez tartozó kórházba kell menni.
2018. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
A pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló.
2018. jan. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!