Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az, ha nem...

Milyen betegség az, ha nem tudok spontán lenni?

Figyelt kérdés

Olyan mértékben, hogy az már az életemet, a túlélésemet veszélyezteti. Már olyan szintre fejlődött, hogy jóformán nem tudok semmit sem csinálni. És nem azért, mert depressziós lennék, mert amúgy sokkal lelkesebb lennék bármit is csinálni, akár "világmegváltó" tevékenységet, mint a környezetemben élő emberek bármelyike.


Csak mindig fennakadok a részleteken, az apró buktatókon az odavezető úton és minél több élettapasztalatom van, annál több ilyen buktatót ismerek.


És most is itt vívódom a "Kérdés kiírása" gomb felett, mert tudom, hogy teljesen felesleges kiírnom ezt a kérdést, csak ha nagy nehezen erőt veszek magamon, akkor ezt már nem tudom visszafordítani. De az életben a legtöbb folyamat sajnos visszafordítható vagy abbahagyható, így egyre több elkezdett, de befejezetlen dolog van az életemben.


2018. febr. 1. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

túl sokat agyalsz, belecsavarodsz - hagy magadnak pihenőt, lazulást. Mert tényleg baj és veszteség. "A gyermekkor ragyogó tüzét és spontaneitását kellene átmenteni a felnőttkorba"- írta Weöres valahol egy levelében.

Olyan szép a világ!

https://www.youtube.com/watch?v=dtLHiou7anE

2018. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az akaraterőddel van baj. Keress 1 valamit ami érdekel és azt tűzön vízen át is csináld végig. Először csak rövid távú (1 napos) célt tűzz ki, ha ez már jól megy akkor próbálhatod a 3 napos, 1 hetes célokat is. Az nem baj ha észreveszed a részletekben rejlő buktatókat. Azért adta az Isten az embernek az észt, gondolkozzon ha valamit eredményesen akar megoldani. Ha magad nem boldogulsz akkor fordulj szakemberhez (pszichológus)
2018. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudod te, hogy mit jelent spontánnak lenni?

Ösztönösen, sokszor gondolkodás nélkül cselekedni.


Az, hogy nem vagy spontán, az nem betegség, hanem a személyiséged egy jellemzője.

Mindent többször és alaposan megfontolsz, mielőtt cselekednél.

Ez szerintem nem hogy nem veszélyezteti az életedet, hanem sok esetben pont hogy megóvhatja.


Persze, egy egyszerű döntésen napokat, heteket filózni az sem egészséges.

Talán inkább önbizalomhiányról, döntésképtelenségről beszélhetünk, ami idővel akár kényszerességhez is vezethet.


Ha úgy érzed, hogy akadályoz a mindennapokban, akkor mindenféleképpen szakember segítségére volna szükséged.

2018. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!